Uluslararası Ar-Ge İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarına

-

Uluslararası Ar-Ge İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarına Katılıyoruz Kalkınma Bakanlığı ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayelerinde TÜBİTAK

Uluslararası Ar-Ge İşbirlikleri Zirvesi ve FuarınaUluslararası Ar-Ge İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı’na Katılıyoruz

Kalkınma Bakanlığı ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayelerinde TÜBİTAK ve Yükseköğretim Kurumunun işbirliğinde 3-5 Mayıs 2017 tarihlerinde İstanbul’da “Geleceğin Üretim Sistemlerinde Ar-Ge işbirlikleri ”ana temasıyla” Uluslararası Ar-Ge İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı “ etkinliği düzenlenecektir.

Söz konusu etkinlikle, Türkiye’ de gerçekleştirilen Ar- Ge faaliyetlerinin tanıtımı, Ar-Ge’de kamu kurumları, özel sektör kuruluşları ve akademinin etkileşiminin arttırılması, uluslararası akademik ve bilimsel işbirliklerinin geliştirilmesi, Ar-Ge çalışmalarının ticarileştirilmesi gibi önemli ve öncelikli konular hakkında farkındalık, bilgi ve ticari paylaşım platformu oluşturulması amaçlanmaktadır. Açılış seremonisi Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayip ERDOĞAN ‘ın teşrifleriyle yapılması beklenen etkinliğe ilişkin detaylı program ve bilgiler http://argezirvesi.org/ adresinde yer almaktadır. Etkinliğe ülkemizden Sayın Başbakan başta olmak üzere Sayın Bakanlar, üst düzey özel sektör temsilcileri, uluslararası kuruluşlar, sivil toplum ve düşünce kuruluşları ve akademisyenlerin katılımının yanı sıra konuk ülke olarak belirlenen Japonya’dan kamu, özel sektör ve akademisyenleri kapsayan üst düzey bir katılım gerçekleşecektir. Bahse konu etkinlik kapsamında üniversiteler ve kamu araştırma altyapıları ile özel sektör Ar- Ge Merkezlerine tahsis edilecek standartlarda Ar-Ge faaliyetlerinin tanıtımının yapılmasına ve ekosistemin güçlendirilmesi kapsamında işbirliklerinin sağlanmasına uygun ortam hazırlanacaktır. Bunun yanı sıra Kamu- Üniversite ve Sanayi kesiminde Ar-Ge projelerinin “bir-e-bir” görüşmelerle işbirliği zemini sağlanmasına yönelik bir platform kurulacaktır. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı olarak, bölgemizde Ar-Ge faaliyetleri yürüten Hatay’dan Progen ve Kahramanmaraş’tan Kipaş firmalarıyla Osmaniye ilinden Korkut Ata Üniversitesiyle katılacağımız “Uluslararası Ar-Ge İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı’ndaki standımıza tüm kamuoyunu bekliyoruz.
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları
Görüş Bildir