Suriyeli Misafirlere Yönelik İstihdam ve Mesleki Yeterlilik

-

Suriyeli Misafirlere Yönelik İstihdam ve Mesleki Yeterlilik Çalışmalarına Başlandı DOĞAKA ve TÜİK işbirliği içerisinde Hatay ilinde yaşayan
Suriyeli Misafirlere Yönelik İstihdam ve Mesleki Yeterlilik Çalışmalarına Başlandı

DOĞAKA ve TÜİK işbirliği içerisinde, Hatay ilinde yaşayan Suriyelilerin Türkiye’ye gelmeden önce çalıştıkları alanlar ile Türkiye’de çalıştıkları alanların karşılaştırılması, sektörel yoğunlaşmanın analiz edilmesi, Suriyeli misafirlerin mesleki yeterliliklerinin ve uzmanlık alanlarının belirlenmesini amacıyla “Suriyeli Misafirlerin İstihdam ve Mesleki Yeterlilik Araştırması” projesi başlatılmıştır.

Ayrıca çalışma çağında olup işsiz Suriyelilerin mesleki yeterliliklerin belirlenmesi ve uygun iş alanlarına yönlendirilmesi amaçlanmaktadır.

Arapça olarak hazırlanan soru formu ile Suriyeli misafirlerin mesleki yeterliliklerine yönelik mevcut durumları değerlendirilmek için anket çalışması başlatılmıştır. 12 Ağustos Cuma günü başlayan çalışmada 10 gün sürmesi planlanmakta olup söz konusu çalışma, Hatay İl Göç İdaresi Müdürlüğünde kapsamında devam etmektedir.
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları
Görüş Bildir