VALİ AL VE PROTOKOL MENSUPLARI CUMHURİYET MEYDANINDA

VALİ AL VE PROTOKOL MENSUPLARI CUMHURİYET MEYDANINDA VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI Ramazan Bayramının ilk günü Vali Kerem Al ve protokol mensupları
VALİ AL VE PROTOKOL MENSUPLARI CUMHURİYET MEYDANINDA VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI

Ramazan Bayramının ilk günü Vali Kerem Al ve protokol mensupları, vatandaşlarla bayramlaştılar. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen bayramlaşma merasimine; Vali Kerem Al’ın yanı sıra Osmaniye Milletvekilleri Dr. Suat Önal, Mücahit Durmuşoğlu ve Doç. Dr. Ruhi Ersoy, Garnizon Komutan Vekili Topçu Albay Mehmet Rauf Kocatürk, Belediye Başkanı Kadir Kara, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Büyükalaca, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Yarbay Cem Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Vali Kerem Al, vatandaşlarla bayramlaştıktan sonra yaptığı konuşmada bayramlaşma merasimine katılan tüm vatandaşlara teşekkür ederek, "Kültürümüzde çok önemli bir yeri olan dini bayramlarımızdan Ramazan Bayramı’na kavuştuk. Ramazan bayramını, milletçe, gönül rahatlığı içerisinde kutlamak istiyoruz ama maalesef çevremizdeki terör belası buna gölge düşürüyor. Dileğim o ki bu terör belasından bir an önce kurtulup bayramları ağız tadıyla kutlarız" diye konuştu. Bayramın gönül seferberliğine vesile olması gerektiğini bu nedenle de bayramlarda, tüm Osmaniyelilerin özellikle düşkünleri, yalnızları, fakirleri ziyaret etmelerini arzu ettiğini belirten Vali Al, "Tüm Osmaniyeli hemşehrilerimin bayramını tebrik ediyorum” diyerek sözlerine son verdi. Vali Kerem Al, bayramlaşma programında çocuklara bayram harçlığı verdi.

HUZUREVİ SAKİNLERİ BAYRAMDA YALNIZ BIRAKILMADI

Cumhuriyet Meydanındaki Bayramlaşma merasiminin ardından, Vali Kerem Al ve eşi Beyhan Al Hanımefendi ile Osmaniye Milletvekilleri Dr. Suat Önal, Mücahit Durmuşoğlu, Doç. Dr. Ruhi Ersoy, Garnizon Komutan Vekili Topçu Albay Mehmet Rauf Kocatürk, Belediye Başkanı Kadir Kara, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Büyükalaca, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Yarbay Cem Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman Özden Huzurevi'ni ziyaret ederek, Huzurevi sakinlerinin bayramlarını kutladılar.

Ziyaret sırasında konuşan İl Müftüsü Ramazan Çortul, Yüce Allah'ın bayramlarda iyilik ve bağışlarının bol olduğunu belirterek, böyle mübarek günlerde büyüklerin ziyaret edilmesinin önemini vurguladı. İl Müftüsü Çortul, tüm Huzurevi sakinlerinin bayramlarını kutlayarak sözlerine son verdi.

Vali Al ve eşi Beyhan Al Hanımefendi ile protokol mensupları bayramlaşma programı boyunca Huzurevi sakinleri ile sohbet ederek, yakından ilgilendiler. Şiirleri ve şarkıları ile programa renk katan Huzurevi sakinleri de kendilerini bayramda yalnız bırakmayan Vali Al ve eşi Beyhan Al Hanımefendi ile protokol mensuplarına teşekkür ettiler. Huzurevindeki bayramlaşma programının sonunda, tüm Huzurevi sakinlerinin Ramazan Bayramını kutlayan Vali Kerem Al, büyüklerimize sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yaşam diledi.

Bayramlaşma programının son bölümünde Vali Kerem Al ve protokol mensupları Polisevinde İl Emniyet Müdürlüğü personeli ile bayramlaştılar.
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları