ŞEHİT POLİS MEMURU MEHMET KARACATİLKİ OSMANİYEDE

ŞEHİT POLİS MEMURU MEHMET KARACATİLKİ OSMANİYEDE TOPRAĞA VERİLDİ Darbe girişimi sırasında Ankaranın Gölbaşı İlçesinde Özel Harekât Daire
ŞEHİT POLİS MEMURU MEHMET KARACATİLKİ OSMANİYE’DE TOPRAĞA VERİLDİ

Darbe girişimi sırasında Ankara'nın Gölbaşı İlçesi'nde Özel Harekât Daire Başkanlığı'na düzenlenen saldırıda şehit olan Özel Harekât Polis Memuru Mehmet Karacatilki Osmaniye’de toprağa verildi.

Şehit Polis Memuru Mehmet Karacatilki için Osmaniye Asri Mezarlık Camiinde törene; Vali Kerem Al, Osmaniye Milletvekilleri Dr. Suat Önal, Mücahit Durmuşoğlu ve Doç. Dr. Ruhi Ersoy, Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Garnizon Komutan Vekili Topçu Albay Mehmet Rauf Kocatürk, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, emniyet mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İl Müftüsü Ramazan Çortul tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından, Şehit Polis Memuru Mehmet Karacatilki’nin cenazesi Osmaniye Asri Mezarlıktaki Şehitliğe defnedildi. Şehidin tabutu üzerinde sarılı olan Türk Bayrağı, şehidin eşi Halime Karacatilki’ye, Vali Kerem Al tarafından verildi.

Cenaze töreninin ardından, Vali Kerem Al ve protokol mensupları şehidin ailesinin evini ziyaret ettiler. Kurulan taziye çadırında şehidimiz için Kuran-ı Kerim okundu ve dualar edildi. Aileye başsağlığı ve sabır dileklerini ileten Vali Al, “Rabbim ülkemizi hainlerden korusun. Yıllarca bu milletin emeği ile vergisi ile büyüyen insanlar bir anda hain kesildiler, her türlü alçaklığa başvurdular. Bu bizi derinden üzdü. 15 Temmuz ülkemizin tarihinde kara bir lekedir. 16 Temmuz, çok şükür, bu kara lekenin temizlendiği gündür. Aziz milletimiz duruşuyla bu hainlere dersini verdi. Millet olarak hepimizin başı sağ olsun. Şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyoruz” diye konuştu.
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları