OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİNDE İLK DERS HEYECANI

OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİNDE İLK DERS HEYECANI Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğanın başlattığı okuma yazma

OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİNDE İLK DERS HEYECANI
OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİNDE İLK DERS HEYECANIOKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİNDE İLK DERS HEYECANI

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın başlattığı okuma yazma seferberliğinin ardından Kadirli Gençlik Merkezi’de destek vermek amacıyla harekete geçti.
Osmaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne Bağlı Kadirli Gençlik Merkezi’nde her yaştan okuma yazma bilmeyen vatandaşların katıldığı eğitimlerle yıllarca okuma yazma yoksunluğu çeken vatandaşlar için derslere başlanıldı.
Kimisi babası ya da eşi yüzünden kimisi de okulları köylerine uzak olduğu için okuma yazma öğrenemeyen kadınların ilk derslerindeki heyecanı dikkat çekti.
Aralarında ilk kez kalem tutan kadınların yer aldığı derslerde, 65 yaşında olan da 30 yaşında olan da var.
Derslerde harfleri öğrenmeye başlayan kadınlar, sesleri de ayırt ederek okumalar yapmaya çalışıyor.
Okuma yazma bilmeyen bazı kadınlar derslere torunlarıyla birlikte çalıştıklarını ifade ederken okuma yazma öğrenecekleri için çok heyecanlı olduklarını dile getirdi.
Her yaştan kadına ders veren ilkokul sınıf öğretmeni olan Tugba Karabörk ise yaşları ilerlemesine rağmen okuma yazma isteğinden vazgeçmeyen insanların herkese örnek olduğunu söyledi.
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları