3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ Hasanbeyli Belediye

-

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ Hasanbeyli Belediye Başkanı Alpaslan KOCA 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Engellilerin

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ Hasanbeyli Belediye3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ
Hasanbeyli Belediye Başkanı Alpaslan KOCA, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Engellilerin sadece yılda bir gün değil her gün hatırlanması gerektiğini hatırlatan KOCA, insanların her gün bir engelli durumuna düşmelerinin de an meselesi olduğunun altını çizdi.
Engelli olmanın, yalnızca engellilerin ve onların ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık problemi olmadığını belirten Başkan KOCA, engelliliğin toplumsal olarak hepimizin çok yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir durum olduğunu söyledi.
“Engellilerimiz de herkes gibi sağlık, çalışma ve eğitim gibi temel hak ve özgürlüklerden yararlanma ve normal bir hayat sürme hakkına sahiptirler. Engelli bireylerin çok önemli temel haklardan biri olan yaşama hakkından da eşitlik içerisinde yararlanabilmeleri yolunda belediyelere önemli görevler düşmektedir. Bugün de yarın da insanlık adına engelli değil, onlara engel olmayalım yeter. Engellerin kaldırıldığı bir dünya için herkesin daha çok gayret göstermesi temennisiyle saygı ve sevgilerimi sunuyorum."
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları
Görüş Bildir