Değirmendere Köyü

-

Değirmendere Köyü Osmaniye ilinde yer almakta olup, Kadirli Köyleri semtinde bulunan Değirmendere Köyü Kadirli ilçesine bağlıdır.

Değirmendere Köyü - Kadirli - OsmaniyeDeğirmendere Köyü

Değirmendere Köyü Osmaniye ilinde yer almakta olup, Kadirli Köyleri semtinde bulunan Değirmendere Köyü Kadirli ilçesine bağlıdır.Değirmendere Köyü haritası konumu ise 37° 37' 37.6644'' Kuzey ve 36° 15' 1.5120'' Doğu gps koordinatlarıdır. Değirmendere Köyü bağlı olduğu Kadirli ilçe merkezine 31 kilometre mesafe uzaklıktadır. Değirmendere Köyü Osmaniye şehir merkezine mesafesi ise yaklaşık 61 kilometredir.Köyde tarım arazilerinin küçük ve dağınık olması nedeniyle kısıtlı sayıda ürüne dayalı tarım yapılmakta olup tahıl ekimi ön plandadır. Köyde küçükbaş hayvancılık da yapılmaktadır. Köyün yüzde 80'i ormanlık olduğundan köy halkı ormana dayalı faaliyetlerden de önemli gelir elde etmektedir. Su kaynakları bol olduğundan köyün yerleşimi de dağınıktır. Fındık, ceviz ve kiraz bol miktarda bulunur.

Köyde 2 adet ilköğretim okulu bulunmaktadır. Fakat sağlık evi, sağlık ocağı ve köy konağı bulunmamaktadır. PTT şubesi ve PTT acentası yoktur. İçme suyu şebekesi yoktur fakat kanalizasyonu vardır.
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları

Osmaniye İlçeleri ve Köyleri