Yılmaz; "Bu Vatanın Gerçek Sahiplerini Hesap Etmediler"

Osmaniye’ de adli yıl açılış töreni düzenlendi.

Yılmaz;

Türkiye Cumhuriyeti Ali İrfan Yılmaz Dilem Aksoy Osmaniye

Osmaniye' de adli yıl açılış töreni düzenlendi. Osmaniye Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, darbe girişimine kalkışanların bu vatanın gerçek sahipleri olan milleti hesap etmediğini söyledi.

Devlet Bahçeli Meydanı'nda düzenlenen törende, Osmaniye Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz ve Baro Başkanı Dilem Aksoy, Atatürk anıtına çelenk sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, yargının tarihin en zor ve meşakkatli günlerini yaşadığını ifade etti.

Yılmaz, "Yeni adli yılın hayırlı olmasını temenni ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının, ayaklar altına alınmaya çalışılıp, ülkenin iç karışıklığa ve sömürge toplumuna dönüşmesini ilke ve amaç edinmiş FETÖ cü hainler ve bunların işbirlikçileri, 15 Temmuz gecesi darbe girişimi ile vatana ihanetin en büyük oyununu sergilemişlerdir. Ama bu oyunu tezgahlayan planlayan ve oynayan onlara ses çıkarmayan vatan hainleri her şeyi hesap etmişlerdi ama bu vatanın gerçek sahipleri olan milleti hesap etmemişlerdi" dedi.

Yılmaz, ülkenin içerden ve dışarıdan ihanet şebekelerinin saldırılarına uğradığını belirterek, "Bu günlerde PKK, DAEŞ, FETÖ ile hep birlikte omuz omuza hukukun evrensel ilkelerine de bağlı kalarak mücadele etmek zorundayız. Yargı bu günlerde tarihimizin en zor en meşakkatli günlerini yaşıyor. Bu beraberinde de üzerimize büyük bir sorumluluk yüklemektedir. Ama yargının tüm kurucu unsurlarıyla inşallah bu sorunların üstesinden geleceğiz" ifadelerini kullandı.

Osmaniye Baro Başkanı Av. Dilem Aksoy, demokrasi ve hukuk devletine her zaman ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Aksoy,"15 Temmuz FETÖ darbe girişimi 78 milyona yapılmıştır. Darbe girişimlerinde hedef tüm ülke demokrasisi ve hukukudur. Bunun bilinci ile milletimiz elbirliği ile darbeye karşı koymuş, darbe millet devlet eli ile bastırılmıştır. Bu hain darbe girişimi ile birlikte olmanın, tüm farklılıklarımızın da bilincinde olarak ve hiçbirini de ötekileştirmeden birlik ve bütünlük içerisinde olmanın önemini bir kez daha gördük ve yaşadık" şeklinde konuştu.

Adli yıl açılışlarının ülkemizde her yıl yargıda sorunların ve çözüm önerilerinin konuşulduğu bir gün olarak değerlendirildiğini ifade eden Aksoy, "Ancak şunu asla unutmamalıyız ki bu hain darbe girişimi başarılı olsa idi biz bu gün burada ne açılışını yapacağımız bir adalet sistemine ne de sorunlarını konuşacağımız bir yargıya sahip olabilirdik.15 Temmuz alçak darbe girişimi gibi teşebbüslerin bir daha yaşanmaması için en başta kamu görevlerine girişte ve kamu hizmetlerinde faydalanmada siyasi görüşün yada bir yerlere aidiyetin değil liyakatin esas alınması gerekmektedir" diye konuştu. - OSMANİYE
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları