Yerfıstığı ve zeytinde lisanslı depoculuk sistemi projesi destek gördü

Osmaniye İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Sağlam, Müdürlük tarafından gerçekleştirilen bir projenin daha destek gördüğünü bildirdi.

Yerfıstığı ve zeytinde lisanslı depoculuk sistemi projesi destek gördüOsmaniye İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Sağlam, Müdürlük tarafından gerçekleştirilen bir projenin daha destek gördüğünü bildirdi.
Yerfıstığı ve zeytinde lisanslı depoculuk sistemi projesinin Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından desteklendiğini belirten Sağlam, bu konuda çalışanlara eğitim verileceğini belirtti.
Proje, sürdürülebilir çevre ve altyapının geliştirilmesini katkı sağlayacağını vurgulayan Sağlam, 2016 Yılı Teknik Destek Programı Eylül-Ekim Başvuru Döneminde Kurumumuzun TR63/16/TD/0013 referans numaralı, "Yerfıstığı ve Zeytinde Lisanslı Depoculuk Sistemi" isimli projemiz DOĞAKA tarafından kabul edildi.
Proje kapsamında, İl ve İlçe Müdürlüklerimiz bünyesinde çalışan 25 personele, toplam 24 saatlik (4 iş günü) eğitim verilecek dedi.
Projenin eğitim konuları hakkında bilgi veren Sağlam, Lisanslı Depoculukla İlgili Tanımlar, Lisanslı Depoların Kurulusu, Lisanslı Depoların Çalışma Prensipleri, Lisanslı Depoculuk Mevzuatı ve Teşvikler, Lisanslı Depoculuğun İlgili Kesimlere Faydaları, Dünya'da ve Türkiye'de Lisanslı Depoculuk, Osmaniye İlinde Lisanslı Depoculuğa Uygun Ürün-Kapasite ve Kuruluş Yeri Seçimi, Yerfıstığı Lisanslı Deposu, Sofralık Zeytin Lisanslı Deposu, Zeytinyağı Lisanslı Deposu, Hububat Lisanslı Deposu ve Lisanslı Depo Fizibiliteleri vs.dir dedi.
Proje ile eğitim alacak olan teknik personellerin lisanslı depoculuk sistemi konusunda uzman olma yönünde bir adım atacağını vurgulayan Sağlam konuşmasını şöyle sürdürdü:
Eğitim alan teknik personellerimiz ilimizde lisanslı depoculuk konusuna ilgi duyan ve bu sahaya yatırım yapmak isteyen müteşebbisleri, yatırımcıları yönlendirmede ve onları teşvik etmede etkin rol alacaklardır. Proje ile ilimizde lisanslı depoculuk konusunda bir farkındalık oluşacaktır. Proje, 2014-2018 Osmaniye İli Tarım Stratejisi ve Eylem Planında konusu itibari ile yer alan 3. Amaç 51. Hedef olan "Zeytinyağı ve yerfıstığında lisanslı depoculuk sistemine geçmek üzere çalışmaların başlatılmasını sağlamak" hedefinin gerçekleştirilmesine katkı sunacaktır. Proje, TR63 Bölgesinin rekabetçilik düzeyini artıracaktır. Proje, bölgesel kalkınmaya ivme kazandıracaktır. Proje, sürdürülebilir çevre ve altyapının geliştirilmesini katkı sağlayacaktır. Kasım Karadağ
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları