Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık Osmaniye'de Kızılay gönüllüleriyle buluştu

Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Osmaniye'de Türk Kızılay çalışanları ve gönüllüleriyle bir araya geldi.

Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık Osmaniye'de Kızılay gönüllüleriyle buluştuOSMANİYE (AA) - Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Osmaniye'de Türk Kızılay çalışanları ve gönüllüleriyle bir araya geldi.

Türk Kızılay Osmaniye Şubesince, Osmaniye Öğretmenevi'nde düzenlenen etkinliğe katılan Kınık, Türk Kızılay'ının şu an 200 bin aktif gönüllüye sahip olduğunu, bunu 2 milyona çıkarmak için ise çalışmaların sürdüğünü söyledi.

İnsanlara yardım ulaştırmak için gönüllülüğün çok önemli bir vasıta olduğunu dile getiren Kınık, "Afrika'da bir söz vardır; 'Hızlı gitmek istiyorsan yalnız koş, uzağa gitmek istiyorsan birlikte yürü'. Birlikte yürürseniz, birbirinin ihtiyacını giderebilir, birbirlerine omuz verebilir, sıkıntıları aşabilirsiniz. Biz Kızılay olarak birlikte hareket eden bir yapıyız. 153 yaşındayız. Dile kolay 1,5 asırdır bu bayrak hiç düşmemiş. İyilik için yola çıkıyorsanız Allah, zaman içerisinde zaman yaratıyor. Çok uzun sürede alacağınız mesafeyi birlikte, iyi niyetle yola çıkmış insanlarla çok kısa sürede alabiliyorsunuz." diye konuştu.

Kınık sözlerini şöyle sürdürdü:

"Her yıl Kızılaycıların destekleriyle götürülen kanlarla hayata tutunan, şifasına vesile olduğu insan sayısı 7 milyondur. Bu kadar dua alan, güçlü, önemli bir yapıya Allah'ın izniyle bir şey olmaz. Sallamaya çalışırlar, çamur atmaya çalışırlar ama bu millet nasıl bayrağını muhafaza ediyorsa, hilali de muhafaza eder. Bu topraklarda uyursak ölürüz, uyanık olacağız. Uyanık olmak için de seferde ve hazarda görevimiz var. Kızılaycılar olarak bu topraklarda çalınmadık bir kapı, mahzun bir gönül bırakmayacağız. İhtiyaç sahibi önce canımızı kalkındıracağız, yoksulluğu ortadan kaldıracağız. Bunu başardığımızda dünyadaki insanlara da daha güçlü yardım edebiliriz. Kim aç uyuyor, yokluktan okula gidemiyor, ihtiyacını göremiyor bizim sorumluluğumuzdadır. Bu anlamda biz bir köprüyüz, haber dar edersek o ihtiyaç sahibine el uzatacak hamiyetperver insanlarımız var."

Kınık, Türk milletinin paylaşan bir millet olduğunu, tek yapılması gerekenin kapılarını çalmak ve hal hatır sormak olduğunu söyledi.

Türk Kızılayın masada değil sahada mücadele veren bir cemiyet olduğunu vurgulayan Kınık, "Bizler sahada olması gereken, hane kapılarına gitmesi gereken bir cemiyetiz. Salon cemiyeti değil, insani yardım kuruluşuyuz. Bugün Suriye'de operasyon yapılırken Mehmetçiğimizin yanındayız. Eskiden olduğu gibi bütün askeri tatbikatlarda Türk Kızılay silahlı kuvvetlerin yanındadır. Bu bizim görevimizdir. Bu bağları koparmaya çalıştılar. O sinsi hainler, düşmanlar, sivil-asker iş birliğini koparmaya, bizi birbirimize, ordumuza düşman etmeye çalıştılar. Bugün Allah'a hamdolsun milletimiz bu komadan çıktı." ifadesini kullandı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Türk Konseyi Devlet Başkanları 8. Zirvesi'nde konuştu: (1)

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: "Zengezur koridoru Türk dünyasını birbirine bağlayacak ve bizleri Avrupa'ya bağlayacak"

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: "Bugün Türk dünyası ülkeleri arasında ortak bir vizyonumuz var. Bu ortak vizyonun sağlam bir temele oturması...

AA / Ümit Kahrıman - Son Dakika Haberleri

Haberi KaydetYorumunuz500.hbForm .hbCommentBackCountTextArea{width:100%;position:relative;float:left} .hbForm .hbCommentBackCountTextArea .hbCommentBackCount{position:absolute;right:10px;bottom:20px;font-size:13px;color:grey} .hbcContinue{margin-bottom:30px;} .hbCommentAdd .hbcaTitle{margin-bottom:30px;} .hbForm{text-align:unset;} .hbForm .hbSubmit{float: right;} .prYorumSonuc{float:left;width:100%} .hbComments .hbcInRow{padding-top:20px;} .hbMsg{width:100%;position:relative;float:left;margin:0 0 15px 0;text-align:right} .hbMsg.hbmsgOK{color:#2da187}.hbMsg.hbmsgError{color:#fe0000}.hbMsg{display:block;color:#2da187;font-size:14px;line-height:130%} Haberler ›› Güncel ››Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık Osmaniye'de Kızılay gönüllüleriyle buluştu - HaberlerÇok Okunan HaberlerSon Dakika Haberleri Son Dakika: Malatya'nın Pütürge ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi Diyanet'ten 81 ile genelge! Cemaatlerdeki mesafe kuralları kaldırıldı, normal saf düzenine geçiliyor Prof. Dr. Naci Görür'den Malatya'daki 4,7'lik depremin ardından önemli uyarı: Çelikhan-Erkenek-Türkoğlu kesimi riskli Başak Cengiz'i vahşice katleden Can Göktuğ Boz, yarım saat elinde kılıçla dolaşmış Türk Konseyi 8. Zirvesi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tarihi kararlara imza atacağız Türk konseyi üyeleri kimler? Türk Keneşi nedir? Türk konseyi ülkeleri hangileridir? Türk Konseyi 8. Zirvesi'nde neler konuşuldu, alınan kararlar?
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları