TEDAVİSİ TAMAMLANAN KÜÇÜK KARTAL KUŞU DOĞAYA SALINDI

OSMANİYE Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü Yaban Hayvanı Acil Müdahale ve Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavi süreci tamamlanan Küçük Kartal kuşu doğaya salındı.

TEDAVİSİ TAMAMLANAN KÜÇÜK KARTAL KUŞU DOĞAYA SALINDIOSMANİYE Doğa Koruma Ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü Yaban Hayvanı Acil Müdahale ve Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavi süreci tamamlanan Küçük Kartal kuşu doğaya salındı.

Merkeze bağlı Tehçi Köyünden bir vatandaş 8 Kasım'da 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak, yaralı bir yırtıcı kuş bulduğunu belirtti ve tedavisi için yardım talebinde bulundu. İhbar üzerine bölgeye, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne bağlı bir veteriner hekim ve Av Koruma personeli sevk edildi. Duyarlı vatandaştan teslim alınan yaralı Küçük Kartal kuşu tedavisi için Yaban Hayvanı Acil Müdahale ve Rehabilitasyon Merkezi'ne getirildi. Burada, Veteriner Hekim İbrahim Alcı tarafından tedavisine başlanılan kuşun kandına batan tel çıkartılarak ilaç tedavisi uygulandı. 5 günlük rehabilitasyon sürecinin ardından tekrar uçma yetisi kazanan Küçük Kartal kuşu, Osmaniye Vali Yardımcısı Dr. Ömer Faruk Günay ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Oktay Deniz tarafından Kastabala Sulak Alanında doğaya bırakıldı. Vali Yardımcısı Günay, Kartalımızı iyileştirdik, doğaya tekrar salıyoruz dedi.

Son dakika haber | 'Ormanda kayboldum? ihbarı yapan Esra için arama çalışması başlatıldı

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi KaydetYorumunuz500.hbForm .hbCommentBackCountTextArea{width:100%;position:relative;float:left} .hbForm .hbCommentBackCountTextArea .hbCommentBackCount{position:absolute;right:10px;bottom:20px;font-size:13px;color:grey} .hbcContinue{margin-bottom:30px;} .hbCommentAdd .hbcaTitle{margin-bottom:30px;} .hbForm{text-align:unset;} .hbForm .hbSubmit{float: right;} .prYorumSonuc{float:left;width:100%} .hbComments .hbcInRow{padding-top:20px;} .hbMsg{width:100%;position:relative;float:left;margin:0 0 15px 0;text-align:right} .hbMsg.hbmsgOK{color:#2da187}.hbMsg.hbmsgError{color:#fe0000}.hbMsg{display:block;color:#2da187;font-size:14px;line-height:130%} Haberler ›› Güncel ››TEDAVİSİ TAMAMLANAN KÜÇÜK KARTAL KUŞU DOĞAYA SALINDI - HaberlerSon Dakika Haberleri Erdoğan'dan Türk dünyasına dikkat çeken mesaj: Güneşin yeniden doğudan doğmaya başlayacağı vakitler yakındır Feci kazada kahreden detay! Ara tatilde ziyarete gittiği dedesiyle yan yana can verdi Kesik baş cinayeti davasında müebbet hapse çarptırılan kadın operasyonla yakalandı Minik Müslüme kaçırıldı mı? Ailesi çadır kurarken ortadan kaybolan kız çocuğundan 4 gündür haber yok Şehit yakını ve belediye işçisini makam odasından kovan belediye başkanı için AK Parti'den ilk açıklama Bu akşam maç yok mu? 13 Kasım Cumartesi bugün hangi maçlar var?
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları