Tabip Odası aşırı sıcağa karşı uyardı

Osmaniye Tabipler Odası. son günlerde baş gösteren aşırı sıcağa karşı hastaları uyarmak için açıklama yaptı.Açıklamada şu görüşl...

Tabip Odası aşırı sıcağa karşı uyardıOsmaniye Tabipler Odası. son günlerde baş gösteren aşırı sıcağa karşı hastaları uyarmak için açıklama yaptı.Açıklamada şu görüşlere yer verildi.

Osmaniye Tabip Odası yönetim kurulu olarak Osmaniyelileri ve ilimiz ilgili yöneticilerini aşırı sıcaklara karşı uyarmayı ve engelliler, hamileler, kalp, tansiyon, astım, kanser gibi kronik sağlık sorunu olan çalışanların idari izinli sayılmasını teklif etmeyi görevi saymaktadır.

Bebekler, küçük çocuklar, yaşlılar, yalnız yaşayanlar, bakıma muhtaç olanlar, gebeler ve açık alanlarda çalışanların sıcaklıklardan özellikle korunmaları gerekmektedir. Sürekli ilaç kullananlar, hamileler, kronik (süreğen) hastalığı bulunanlar, alkol ve uyuşturucu madde bağımlısı olanlarda aşırı sıcaklar nedeniyle başta beyin olmak üzere çeşitli organlarında hasar olabileceğinden günün sıcak saatlerinde klimasız kapalı ortamlarda veya güneş altında bulunmamaları, bol su tüketmeleri gerekir. Siz basın mensupları aracılığı ile durum, halkımıza saygıyla duyurulur.
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları