Sporcu fabrikası inşaatında sona gelindi

Osmaniye Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde yapımı devam eden 'Merkez Çok Amaçlı Spor Salonu' inşaatında sona gelindi.

Sporcu fabrikası inşaatında sona gelindiOSMANİYE (İHA) - Osmaniye Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde yapımı devam eden 'Merkez Çok Amaçlı Spor Salonu' inşaatında sona gelindi. Salonun Osmaniye için hayati öneme sahip olduğunu belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Loğoğlu, gençlerin profesyonel sporcu olması yönünde önemli bir salon olacağını söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nca Osmaniye Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde yaklaşık bir yıl önce ihalesi yapılan 'Merkez Çok Amaçlı Spor Salonu' inşaatı devam ediyor. 2021 Ocak ayında başlanan inşaatın 2022 Mart- Nisan aylarına kadar teslim edilmesi planlandı. Tamamlandığında Osmaniyeli vatandaşlara hizmet verecek olan salonda gençlerin profesyonel sporcu olması yönünde de önemli bir adım atılmış olacak. Modern bir bina ile hizmet verecek olan sporcu fabrikasında 4 adet büyük spor salonu, 1 adet uluslararası spor müsabakalarının yapılacağı spor salonu, 30 adet idare personel odası, 10 adet antrenör odası, giyin odaları, kafeterya, konferans salonları, masaj salonu ile öğrencilerin dinlenme alanları bulunuyor.

Çok amaçlı spor salonu hakkında bilgiler veren Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Loğoğlu, "Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaklaşık bir yıl önce ihalesi yapılan sporcu fabrikasının inşaatı son hızla devam ediyor. Sporcu fabrikamızın içerisinde 4 adet büyük spor salonu, 1 adet uluslararası spor müsabakalarının yapılacağı spor salonu, 30 adet idare personel odası, 10 adet antrenör odası, giyin odaları, kafeterya, konferans salonları, masaj salonu, öğrencilerin dinlenme alanları gibi sporcularımıza hizmet edebilecek alanlar bulunmaktadır. Peki neden sporcu fabrikası, Osmaniye'miz için son derece hayati önemi olan özellikle gençlerin çok daha profesyonel olabilecekleri bir alan olması açısından önemli bir mekan olacaktır" diye konuştu. - OSMANİYE

İhlas Haber Ajansı - Spor Haberleri

Haberi KaydetYorumunuz500Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Haberler ›› Spor ››Sporcu fabrikası inşaatında sona gelindi - Haberler SporSon Dakika Haberleri Olay iddia taraftarları çılgına çevirdi! F.Bahçe üyesi, A Spor rejisinin konuşmalarını paylaştı Geldiği gibi gitti! Fatih Terim'in akıl hocası Galatasaray'dan sessiz sedasız ayrıldı Batshuayi'ye gösterilen tepkinin haddi hesabı yok: Guiza'dan bile kötüsün Alex de Souza ateşi yaktı! Taraftarların kalbi küt küt atıyor Döviz ve altından TL'ye dönüşen hesaplar için yeni karar! Merkez Bankası artık her gün 11'de kur belirlemeyecek Google yılbaşı Doodle nedir? Google yılbaşı içi Doodle hazırladı!
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları