Son dakika haber... Hastaneden taburcu edilen 9 aylık hamile kadın korona virüsten hayatını kaybetti

Gelen son dakika haberlerine göre Hastaneden taburcu edilen 9 aylık hamile kadın korona virüsten hayatını kaybetti Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde 9 aylık hamileyken korona virüse yakalanan 25 yaşındaki Vahide Bozer Yaman, hayatını kaybetti.

Son dakika haber... Hastaneden taburcu edilen 9 aylık hamile kadın korona virüsten hayatını kaybettiOSMANİYE (İHA) - Hastaneden taburcu edilen 9 aylık hamile kadın korona virüsten hayatını kaybetti

OSMANİYE - Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde 9 aylık hamileyken korona virüse yakalanan 25 yaşındaki Vahide Bozer Yaman, hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, Gümüşhane SGK İl Müdürlüğünde memur olarak çalışan ve doğum izni için memleketi Osmaniye'nin Kadirli ilçesine gelen Vahide Bozer Yaman, 9 Kasım günü korona virüse yakalanarak Kadirli Devlet Hastanesine müracaat etti. Aynı zamanda 9 aylık hamile olan genç kadın hastaneye yatış yaparak Covid-19 servisinde tedaviye başlandı. Hastanede 3 gün kalan kadın, daha sonra taburcu edildi. Sağlık durumu kötüye giden kadın bir gün sonra ilçede bulunan özel bir hastaneye yatış yaptı. Ancak burada da sağlık durumu yine kötüye giden Vahide Bozer Yaman, Adana Şehir Hastanesine sevk edildi. Sezeryan ile çocuğu alınan kadın, bir erkek çocuğu dünyaya getirdi. Ancak Adana Şehir Hastanesinde Covid-19 tedavisi gören Vahide Bozer Yaman, 26 Kasım günü hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden Vahide Bozer Yaman Kadirli ilçesine bağlı Yukarı Çiyanlı köyünde toprağa verildi.

Annesi Güngör Bozer, genç kadının ölümünde hastanenin ihmali olduğunu öne sürerek gözyaşları içerisinde olayı anlattı. Bozer, "Kızım burada Korona virüse yakalandı. Kadirli Devlet Hastanesi'ne gitti. Taburcu etmişler eve gönderdiler. Durumu kötüleşti. Daha sonra burada başka bir hastaneye götürdük. Orada birkaç gün kaldı. Adana'da Hatay'da yer bulmuşlar oraya sevk ettiler. Adana'ya götürdüler. Her gün dua ettim namaz kıldım. Ama sabah telefon geldi. Vahide'yi kaybettik dediler. Ciğerim yanıyor. Çocuğunun kokusunu alamadan gitti yavrum" şeklinde konuştu.

3 yaşında bir kız çocuğu daha olan Vahide Bozer Yaman ise göremediği erkek çocuğunun ismini kağıda yazarak Buğra konulmasını istediği belirtildi. Vahide Bozer Yaman'ın ölümündeki iddialarla ilgili Kadirli Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Şamil Gerek iddialar hakkında soruşturma açacaklarını belirtti.

Vurularak öldürülen Ulaş, katiliyle bir ay önce barışmış

Böyle hırsızlık görülmedi! Çilingirle girdikleri evden kediyi bile çaldılar

Kesik baş cinayetinde köylülerin DNA örnekleri karşılaştırılacak

İhlas Haber Ajansı / Selçuk Şavran - Son Dakika Haberleri

Haberi KaydetYorumunuz500Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir..hbForm .hbCommentBackCountTextArea{width:100%;position:relative;float:left} .hbForm .hbCommentBackCountTextArea .hbCommentBackCount{position:absolute;right:10px;bottom:20px;font-size:13px;color:grey} .hbcContinue{margin-bottom:30px;} .hbCommentAdd .hbcaTitle{margin-bottom:30px;} .hbForm{text-align:unset;} .hbForm .hbSubmit{float: right;} .prYorumSonuc{float:left;width:100%} .hbComments .hbcInRow{padding-top:20px;} .hbMsg{width:100%;position:relative;float:left;margin:0 0 15px 0;text-align:right} .hbMsg.hbmsgOK{color:#2da187}.hbMsg.hbmsgError{color:#fe0000}.hbMsg{display:block;color:#2da187;font-size:14px;line-height:130%} Haberler ›› 3. Sayfa ››Son dakika haber... Hastaneden taburcu edilen 9 aylık hamile kadın korona virüsten hayatını kaybetti - HaberlerSon Dakika Haberleri Üç gündür her yerde aranan 2 arkadaşın cansız bedeni çukurda bulundu Ağaca çarpan otomobilde eski eşi ölen kadın: Erol, direksiyonu sola çevirdi Karşıdan karşıya geçmeye çalışan yaşlı kadın tankerin altında kaldı Cep telefonu almayan ailesine kızıp sırra kadem basan çocuk, aç ve yorgun halde geri döndü Müslüme'nin anneannesi, iddialar sonrasında sessizliğini bozdu: Aklımı kaybedeceğim Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 28 Kasım Pazar AFAD ve Kandilli deprem listesi
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları