Sağlam'dan Kadın Çiftçilere Ziyaret

Osmaniye İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Sağlam, kadın çiftçileri ziyaret etti.

Sağlam'dan Kadın Çiftçilere ZiyaretOsmaniye İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Sağlam, kadın çiftçileri ziyaret etti.

Osmaniye İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Yağlı Tohumlar Araştırma Enstitüsü işbirliği ile yürütülen "Kadın Çiftçiler Tarımsal Yeniliklerle Buluşuyor Projesi" kapsamında 2015 yılında kadın çiftçilere eğitimler verildi. Bu eğitimler doğrultusunda 2016 yılı için "Alternatif Bir Üretim Olarak Yerfıstığı Yetiştiriciliğinde Çift Sıralı Ekim" programa alındı. Söz konusu program kapsamında Osmaniye merkeze bağlı Kırmıtlı, Cevdetiye, Değirmenocağı, Dervişli köylerinde 5 kadın çiftçiye toplam 46 dekar yerfıstığı tarlasında çift sıralı ekim eğitimi uygulandı.

İl Müdürü İbrahim Sağlam mevcut tarlaların kontrollerini yerinde tespiti için proje ortağı çiftçi kadınlara ziyarette bulundu. Sağlam, "Proje kapsamında kadın çiftçilerin eğitimlerinin arazileri üzerinde hasat dönemine kadar haftalık çalışma programları çerçevesinde devam edecek. Kadın çiftçilerimizin bundan sonra yapacağı faaliyetleri için de desteklerimiz devam edecek" dedi. - OSMANİYE
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları