Ramazan Bayramı Öncesi Mezarlıklarda Çalışmalar Hızlandı

Osmaniye Belediyesi başta Asri Mezarlık olmak üzere görev sahası içerisinde bulunan toplam 11 mezarlıkta Ramazan Bayramı öncesinde bakım ve ...

Ramazan Bayramı Öncesi Mezarlıklarda Çalışmalar HızlandıOsmaniye Belediyesi başta Asri Mezarlık olmak üzere görev sahası içerisinde bulunan toplam 11 mezarlıkta Ramazan Bayramı öncesinde bakım ve temizlik çalışması yapıyor.  Mezarlıklarda periyodik olarak gerçekleştirilen çalışmalara bayram öncesinde hız veren Osmaniye Belediyesi, mezarlıkları geçmişimize yakışır hale getirebilmek amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Osmaniye Belediyesi Mezarlık Müdürlüğü ekipleri, mezarlık alanları içerisindeki yabani otların kesilmesi ve temizliği, kurumuş, kırılmış veya devrilmiş ağaçların toplanması ve kesilmesi, bordur boyama ve duvar badana işlemlerini tamamlayarak mezarlık alanlarını daha güzel bir görünüme kavuşturuyor, görsel kirlilikten arındırılmış oluyor.

Tüm mezarlıklarda gerçekleştirilen genel bakım ve temizlik çalışmaları program dâhilinde sürdürülürken, bu çalışmalarla birlikte Mezarlık alanlarında hem eksikler tamamlanmış, hem de rutin çalışmalar aksamadan gerçekleştirilmiş oluyor.

MEZARLIKTA YOLLAR YAPILIYOR, TABELALAR YENİLENİYOR

Osmaniye Belediyesi ekipleri başta Asri Mezarlık olmak üzere diğer mezarlıkların yollarındaki eksiklikleri tek tek gideriyor. Mezarlık içerisindeki ana yollar asfaltlanıyor, ara yollar ise şehir içinde yenileme çalışması ile sökülen parke taşları ile kaplanıyor. Bazı yollar ise greyderler ile tesviye ediliyor. Mezarlık içerisindeki yığınlar ise kepçeler ile kaldırılıyor. Karaçay Mezarlığına giden yol ise tamamen asfatlandı.Ayrıca mezarlıkların tüm tabelaları ise yenileniyor.

MEZARLIKLARA ÜCRETSİZ SERVİS İMKÂNI

Bayramda vatandaşların mezarlık ziyaretlerinde hiçbir sıkıntıyla karşı karşıya kalmayacaklarını söyleyen Başkan Kadir Kara, arife günü öğleden sonra başlamak üzere bayram süresince vatandaşlara ücretsiz ulaşım hizmeti de sağlayacaklarını belirtti. Başkan Kara, “Mezarlıklardaki çalışmalarımız hızla devam ediyor. 4 Temmuz pazartesi günü öğleden sonra başlamak üzere üç gün boyunca 08.00 ile 17.00 saatleri arasında üç büyük otobüs ile vatandaşlarımıza ücretsiz ulaşım imkânı sunacağız. Araçlarımız Cumhuriyet Meydanı önünden devamlı olarak büyük asri mezarlığa servis sağlayacak.” dedi.
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları