Osmaniye Saka Kuşu Avlayan Suriyeli'ye 14 Bin Lira ...

Saka kuşu avlayan Suriyeli'ye 14 bin lira cezaOsmaniye'nin Kadirli İlçesi'nde avlanması ve beslenmesi yasak olan saka kuşu avlarken suçüstü yakalanan Suriyeli 41 yaşındaki Abdullah Emin'e 14 bin 546 TL para cezası kesildi.

Osmaniye Saka Kuşu Avlayan Suriyeli'ye 14 Bin Lira ...Saka kuşu avlayan Suriyeli'ye 14 bin lira ceza

Osmaniye'nin Kadirli İlçesi'nde avlanması ve beslenmesi yasak olan saka kuşu avlarken suçüstü yakalanan Suriyeli 41 yaşındaki Abdullah Emin'e 14 bin 546 TL para cezası kesildi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Osmaniye Şube Müdürlüğü Kadirli Karatepe Aslantaş Milli Park Şefliği ekipleri, ilçeye bağlı Topraktepe Köyü'nün Kabasakız Mezarlığı civarında bir kişinin saka kuşu avlandığı ihbarı aldı. Hemen bölgeye giden ekipler, Suriyeli Abdullah Emin'i avlanırken suçüstü yakaladı. Ekipler, eminin kuşları yakalamak için kurduğu düzenek ve kafeslerde 32 saka kuşu ele geçirdi.

CEZA KESİLİP KUŞLAR DOĞAYA BIRAKILDI

Kadirli Karatepe Aslantaş Milli Park Şefliği ekipleri, Abdullah Emin'e avladığı saka kuşu başına 400 TL'den 12 bin 800 TL ve 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu'na muhalefetten de 1746 TL olmak üzere toplam 14 bin 546 TL para cezası kesti. Ekipler ayrıca, saka kuşlarını da doğaya bıraktı.
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları