Osmaniye Gençleri Pokemon Go için Fıstık Anıtına Akın Ediyor..

Osmaniye Pokemon Go oyununu çok sevdi.Yolda giderken Fıstık anıtında oturmuş gençler gördüğünüzde ne yaptıklarını merak etmeyin dünyanın en ünlü oyununu oynuyorlar.

Osmaniye Gençleri Pokemon Go için Fıstık Anıtına Akın Ediyor..            Fıstık anıtında bulunan Pokestop ve Pokegym den yararlanmak için Pokemon Go oyuncuları fıstık anıtına akın ediyor. Temmuz ayında belirli dünya ülkelerinde piyasaya sürülen pokemon go ülkemize hala yasal olarak gelmemesine rağmen internet üzerinden indirilebiliyor. Bu yüzden ülkemizde de oynanan Pokemon Go tüm dünyayı sarmış durumda. Hatta Osmaniyenin Facebook'ta bir Pokemon Go sayfası bile var.

 

POKEMON GO NEDİR?

      Nintendo ve Niantic'in ortak yapımı olan Pokemon GO, şimdilik Yeni Zelanda, Avustralya ve ABD'de indirilebilir durumda. Ücretsiz oyunda 722 Pokemon karakteri, telefonların kameraları ile yakalanmaya çalışılıyor. Ancak farklı bölgelerdeki Pokemonları yakalayabilmek ya da rakiplerle mücadele edebilmek için oyuncuların bazen kilometrelerce yol kat etmesi gerekiyor.

Ne kadar popüler?

Oyun 6 Temmuz'da piyasaya çıktıktan sonra sadece 24 saat içerisinde ABD'de Apple Store'un en çok satanlar listesinin ilk sırasına oturdu.
Bugün itibarıyla uygulama sadece ABD'de 7,5 milyon kişi tarafından indirilmiş durumda.

Hem Apple hem de Android telefonlarda çalışan Pokemon GO'nun çöpçatanlık uygulaması Tinder'dan daha fazla kullanıcısı var.
Bir haftalık uygulama günlük kullanıcı sayısı bakımından da Twitter'ı yakalamış durumda.
ABD'deki Pokemon GO oyuncularının yüzde 60'ı her gün oyunu oynuyor ve günlerinin ortalama 43 dakikasını Pokemonların peşinde geçiriyor.
Kısa süre içinde gelen bu başarı Pokemon isim hakkının 3'te birine sahip olan Japon teknoloji devi Nintendo'nun hisselerinin bir haftada yüzde 50 prim yapmasına neden oldu.


Pokestop Nedir ?

Pokestop’lar sizin etrafınızda özel park, heykel veya anıt gibi yerlerin olduğu yerlerde beliren duraklardır. Buralara gidip Pokestop durağı resmini hızlıca çevirdiğinizde özel hediyeler alırsınız. Poketop’ları, yumurtalar, berry’ler.


Pokegym Nedir ?

Pokegym’ler oyunun savaş kısmını oluşturur ilk çıktığında boş bulabilirdiniz ama şuanda bulamazsınız. Hepsi doludur buraya saldırı yapabilirsiniz. Tabi ki sizden önce burada olanın bıraktığı Pokemon’u yenerek.

Haber Gökhan Vural
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları