Osmaniye'de okulda deprem tatbikatı yapıldı

Osmaniye'de, deprem tatbikatında okulda senaryo gereği mahsur kalan ve yaralanan öğrenciler kurtarıldı.

Osmaniye'de okulda deprem tatbikatı yapıldıOSMANİYE (AA) - Osmaniye'de, deprem tatbikatında okulda senaryo gereği mahsur kalan ve yaralanan öğrenciler kurtarıldı.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ( Afad ) ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, 13 Ekim Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Günü kapsamında, Şehit Binbaşı Adil Karagöz Anadolu Lisesi'nde, öğrencilere deprem anında ve sonrasında yapmaları gerekenler anlatıldı.

Daha sonra okulda senaryo gereği "deprem alarmı" verilerek öğrencilerin tahliyesi sağlandı.

Bu sırada okulun üçüncü katında yaralı halde mahsur kalan öğrencilerin kurtarılması için ihbar yapıldı. Bölgeye ambulans, itfaiye, polis, UMKE ve AFAD ile Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Arama ve Kurtarma Birimi (AKUB) ekipleri sevk edildi. Okula ulaşan ekipler, yaralı öğrencileri pencerelerden halat yardımıyla tahliye etti. İlk müdahalesi yapılan öğrenciler, alanda kurulan afet çadırına taşındı.

MEB AKUB ekiplerinin dev Türk bayrağını göndere çekmesiyle tatbikat sona erdi.

Tatbikatı izleyen Vali Erdinç Yılmaz'a, Türk bayrağı ve Atatürk portresi takdim edildi.

Vali Yılmaz, tatbikatta emeği geçenlere teşekkür etti.

SON DEPREMLER: Türkiye ve dünyadan son dakika depremler listesi.

AA / Ümit Kahrıman - Son Dakika Haberleri Yorumunuz500.hbForm .hbCommentBackCountTextArea{width:100%;position:relative;float:left} .hbForm .hbCommentBackCountTextArea .hbCommentBackCount{position:absolute;right:10px;bottom:20px;font-size:13px;color:grey} .hbcContinue{margin-bottom:30px;} .hbCommentAdd .hbcaTitle{margin-bottom:30px;} .hbForm{text-align:unset;} .hbForm .hbSubmit{float: right;} .prYorumSonuc{float:left;width:100%} .hbComments .hbcInRow{padding-top:20px;} .hbMsg{width:100%;position:relative;float:left;margin:0 0 15px 0;text-align:right} .hbMsg.hbmsgOK{color:#2da187}.hbMsg.hbmsgError{color:#fe0000}.hbMsg{display:block;color:#2da187;font-size:14px;line-height:130%} Haberler ›› Güncel ››Osmaniye'de okulda deprem tatbikatı yapıldı - HaberlerÇok Okunan HaberlerSon Dakika Haberleri Mahkemede güldüren anlar! Kendisine "İnsan eti yiyor" diyen şahsa "Sen de erkeklere ilgi duyuyorsun" diye karşılık verdi Emekli korgeneral canlı yayında övünerek anlattı: 1 Türk savaş pilotu, 26 ABD savaş uçağını düşürdü Son Dakika! Erdoğan'dan sonra Çavuşoğlu'ndan da net Suriye mesajı: Kendi göbek bağımızı keseriz Yerli aşı TURKOVAC için 3000 gönüllü aranıyor! Fahrettin Koca istenilen özellikleri tek tek sıraladı Parayı ödemesine rağmen evini alamayan şahıs, Birevim Şubesi önünde intihara kalkıştı Magnum Porsche çekilişi kim kazandı?
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları