Osmaniye'de kuvvetli yağış sonrası alt geçit ulaşıma ...

Osmaniye'de kuvvetli yağış sonrası alt geçit ulaşıma kapandıOsmaniye'de şiddetli sağanak yağış nedeniyle ev ve iş yerleri sular altında kaldı bazı yollar kapandı.

Osmaniye'de kuvvetli yağış sonrası alt geçit ulaşıma ...Osmaniye'de kuvvetli yağış sonrası alt geçit ulaşıma kapandı
Osmaniye'de şiddetli sağanak yağış nedeniyle ev ve iş yerleri sular altında kaldı bazı yollar kapandı.
Akşam saatlerinde bastıran sağanak yağış, kent merkezinde yaşamı felç etti. Devlet Bahçeli Alt Geçidinde oluşan su birikintisi sonrası ulaşıma kapandı. Yaklaşık bir saat süreli etkili olan kuvvetli yağış nedeniyle Musa Şahin Bulvarı üzerindeki birçok cadde ve sokakta su birikintileri oluştu. Sürücüler ve yayalar, yollarda biriken sular nedeniyle zor anlar yaşadı. Arıza yapan araçlar ise olay yerine çağrılan çekicilerle kaldırıldı. Sağanak nedeniyle bazı iş yerlerini de su bastı. İş yeri sahipleri suyu kovalarla boşaltmaya çalışırken, itfaiye ekipleri de vidanjörlerle suyun tahliyesi için çalışma başlattı.
YILDIRIM DÜŞMESİ SONUCU BİR BÜYÜKBAŞ TELEF OLDU
Öte yandan Osmaniye'nin Toprakkale İlçesine bağlı Aslanpınarı Köyünde, besici Yakup Düzen'e ait ahırda bağlı bulunan büyükbaş hayvan, yıldırım düşmesi sonucu telef oldu.
VALİLİKTEN YAĞIŞ UYARISI!
Osmaniye Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, sağanak yağış nedeniyle vatandaşlar meydana gelebilecek ani sel, su baskını ve yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği vurgulandı. Açıklamada, Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş'ın batısı ve Hatay kıyı çevrelerinde kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulunuldu.
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları