Osmaniye'de 106 tekstil işçisi iftar yemeğinde zehirlendi

Osmaniye'nin Toprakkale ilçesindeki bir tekstil fabrikasında iftar yemeği yedikten sonra fenalaşan 106 işçi, zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Tedavileri devam eden işçilerin hayati tehlikelerinin bulunmadığı bildirildi.

Osmaniye'de 106 tekstil işçisi iftar yemeğinde zehirlendi

Organize Sanayi Bölgesi İl Sağlık Müdürü Osmaniye işçi 3. Sayfa Osmaniye

Olay, Osmaniye'nin Toprakkale ilçesindeki bir tekstil fabrikasında meydana geldi. İddiaya göre, ilçede bulunan bir tekstil fabrikasında 300 kişi iftar yemeğinde tavuk yemeği yedi. Bir süre sonra bulantı ve kusma şikayetleri nedeniyle 106 işçi ambulanslarla Osmaniye Devlet Hastanesi ve çevre hastanelere sevk edildi. Tedaviye alınan işçilerin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ: İŞÇİLERİN HAYATİ TEHLİKESİ BULUNMUYOR

İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz yaptığı açıklamada, fabrikada 15.00 – 23.00 vardiyalarında çalışan 300 işçiden 106 kişinin yediği yemek nedeniyle mide bulantısı gibi belirtiler gösterdiğini, çevredeki hastanelerde yapılan kontroller sonrasında bulantı ve kusma haricinde hayati tehlike arz eden bir durumun olmadığını ifade ederek, hastaların tedavilerinin devam ettiğini belirtti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları