Osmaniye Bakan Bozdağ: Türkiye, Milletiyle Birlikte ...

Bakan Bozdağ: Türkiye, milletiyle birlikte terörün kökünü kazıyacaktırADALET Bakanı Bekir Bozdağ, terörle mücadelenin sonuna kadar devam edeceğini belirterek, 'Türkiye büyük bir devlet, Türk Milleti büyük bir millettir.

Osmaniye Bakan Bozdağ: Türkiye, Milletiyle Birlikte ...

Şırnak Osmaniye Bekir Bozdağ Türkiye

Bakan Bozdağ: Türkiye, milletiyle birlikte terörün kökünü kazıyacaktır

ADALET Bakanı Bekir Bozdağ, terörle mücadelenin sonuna kadar devam edeceğini belirterek, "Türkiye büyük bir devlet, Türk Milleti büyük bir millettir. Türkiye, devletiyle milletiyle bir bütün olarak terörün de eninde sonunda kökünü kazımayı başaracaktır" dedi.

Şırnak'ta şehit olan polis memuru Tayfun Doğan ile aynı saldırıda yaralanan polis oğlunu görmek için Şırnak'a giderken kazada ölen Gülistan Mülazımoğlu'nun cenaze törenlerine katılmak için Osmaniye'ye gelen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Vali Kerem Al'ı ziyaret etti. Valilik girişinde Kerem Al ve protokol tarafından karşılanan Bozdağ, valilik şeref defterini imzaladı. Vali Kerem Al ile bir süre basına kapalı olarak görüşen Bakan Bekir Bozdağ, daha sonra gazetecilere açıklama yaptı.

'TERÖR BİTENE KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ'

Terör saldırılarında şehit olanlara Allah'tan rahmet dileyen ve acıları paylaşmak için Osmaniye'ye geldiğini belirten Bozdağ, terörle mücadeleye değinerek şunları söyledi:

"Türkiye, terörle mücadelesini dün olduğu gibi, bugün de ve bundan sonra da terör bitene kadar etkin ve kararlı bir biçimde sürdürecektir. Türkiye'de terör yoluyla bir netice almak isteyenler, 30-40 senedir bu neticeyi alamadıkları gibi, bundan sonrana da asla herhangi bir netice alamayacaklardır. Terörle, şiddetle, acıyla, gözyaşıyla, kanla elde edilmiş herhangi bir netice bugüne kadar yoktur, bundan sonra da olmayacaktır. Türkiye büyük bir devlet, Türk Milleti büyük bir millettir. Türkiye, devletiyle milletiyle bir bütün olarak terörün de eninde sonunda kökünü kazımayı başaracaktır. Teröre bugün destek veren karanlık güçler hem içeride, hem dışarıda Türkiye'yi tökezletmek, Türkiye'nin gelişmesini, kalkınmasını, ileri gitmesini önlemek, bölgesinde zayıf ve güçsüz bir Türkiye oluşturmak ve başka pek çok hesapları hayata geçirmek için PKK, DEAŞ, FETÖ, DHKP-C terör örgütünü ve bütün terör örgütünü kullanmaktadır. Ama bütün terör örgütlerine rağmen, bu terör örgütlerini kullanan karanlık güçlere rağmen Türkiye yoluna emin adımlarla devam edecektir."

'İÇ SAVAŞ PLANLAYANLAR, NETİCE ALAMAYACAK'

Dün İstanbul'da Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışının yapıldığını hatırlatarak bunun gibi büyük projelerin Türkiye üzerine hesap yapanları çıldırttığını ifade eden Bozdağ, askeri, polisi, sivilleri şehit ederek Türkiye'de kriz, kaos ortamı yaratmak isteyenlerin başarılı olamayacağını söyledi. Milletin kriz, kaos ve istikrarsızlık hesabı yapan hainleri gördüğünü, her saldırıda birliğine ve kardeşliğine sahip çıkarak oyunları bozarak ülkesine sahip çıktığını kaydeden Bekir Bozdağ, şöyle devam etti:

"Türkiye'yi 15 Temmuz gecesi ve devamında Suriyeleştirmek, bölmek, rejim değişikliğine uğratmak isteyenler ve 'Türkiye'de bir iç savaş çıksın' planı kuranlar, milletin birlikte dik duruşuyla, ülkesine, hükümetine, Meclis'ine, anayasasına, birliğine, dirliğine, demokrasisine hukukuna ölümüne sahip çıkmasıyla netice alamamıştır. Bundan sonra da hiçbir neticeyi alamayacaktır. Terör bizi yıldıramayacaktır. Türkiye'nin gelişmesini durduramayacaktır, Türkiye üzerinden hiçbir netice alamayacaktır ve Allah'ın izniyle, milletimizin desteği ve devletimizin gücü ile Türkiye bunun da üstesinden kesinlikle gelecektir. Bundan kimsenin endişesi olmasın. Türkiye etkin bir mücadele yapıyor. Biz mücadele yapmamış olsak tabii farklı şeyler olabilir, ama mücadeleyi yapacağız. Mücadele ederken belki bazılarımız şehit olacağız, bazılarımız gazi olacağız. Bazılarımız da bu terör örgütünü ve bunun gibi örgütlerin kökünü kazımak için şehitlerimizden, gazilerimizden aldığı bayrağı daha ileri götürmek için daha büyük bir güçle mücadeleye devam edeceğiz. Şehitlerimiz bizim güç kaynağımızdır, Türkiye'yi Türkiye yapandır. Bizim birliğimizin, dirliğimizin geleceğimizin ve bu günümüzün sigortasıdır teminatıdır. Rabbim onların şefaatinden bizleri mahrum etmesin diyorum."
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları