ORMAN YANGININDA ZARAR GÖREN EVLER YENİLENDİ

OSMANİYE'de 28 Temmuz'da meydana gelen orman yangınında evleri kullanılamaz hale gelen vatandaşlar, devlet desteğiyle yenilenen evlerine kavuştu.

ORMAN YANGININDA ZARAR GÖREN EVLER YENİLENDİOSMANİYE (DHA) - OSMANİYE'de 28 Temmuz'da meydana gelen orman yangınında evleri kullanılamaz hale gelen vatandaşlar, devlet desteğiyle yenilenen evlerine kavuştu.

Merkeze bağlı Kazmaca Köyü Tülüce mevkisinde ve Kadirli ilçesi Karatepe Köyü'nde 28 Temmuz'da meydana gelen orman yangınlarında bazı evler kullanılamaz hale geldi. Devlet desteğiyle kısa sürede yeni evler inşa edilerek vatandaşlara teslim edildi. Vali Erdinç Yılmaz, vatandaşları ziyaret ederek 'hayırlı olsun' dileğinde bulundu. Vali Yılmaz'ın ziyaretlerinde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mesut Ovalı ve Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Devrim Murat Aksoy da yer aldı. Vali Yılmaz, yapılan çalışmalar hakkında İl Özel İdaresi Genel Mesut Ovalı'dan bilgi aldı.

VATANDAŞTAN ÜCRET TALEP EDİLMEDİ

Vali Erdinç Yılmaz, ziyaretlerinin ardından yaptığı açıklamada, 'Kazmaca Köyü'nde yanan bir evimiz yaklaşık 2 ayda bitirildi ve teslim edildi. Karatepe Köyü'nde tamamen yanan iki evimiz vardı, evlerimiz yapıldı ve vatandaşlarımıza teslim edildi. Vatandaşlarımızdan herhangi bir ücret talep edilmeden Devletimizin imkanları ve hayırseverlerimizin destekleri ile evlerimiz tamamlandı. Yeter ki cana gelmesin, hepsi karşılanır. Biz her zaman vatandaşlarımızın yanındayız dedi.

Memnuniyetlerini ifade eden vatandaşlar ise Vali Yılmaz'a teşekkür etti.

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi KaydetYorumunuz500.hbForm .hbCommentBackCountTextArea{width:100%;position:relative;float:left} .hbForm .hbCommentBackCountTextArea .hbCommentBackCount{position:absolute;right:10px;bottom:20px;font-size:13px;color:grey} .hbcContinue{margin-bottom:30px;} .hbCommentAdd .hbcaTitle{margin-bottom:30px;} .hbForm{text-align:unset;} .hbForm .hbSubmit{float: right;} .prYorumSonuc{float:left;width:100%} .hbComments .hbcInRow{padding-top:20px;} .hbMsg{width:100%;position:relative;float:left;margin:0 0 15px 0;text-align:right} .hbMsg.hbmsgOK{color:#2da187}.hbMsg.hbmsgError{color:#fe0000}.hbMsg{display:block;color:#2da187;font-size:14px;line-height:130%} Haberler ›› Güncel ››ORMAN YANGININDA ZARAR GÖREN EVLER YENİLENDİ - HaberlerSon Dakika Haberleri Gazeteci Levent Gültekin'den canlı yayında skandal sözler: Başörtülüler ülkeden özür dilesin Sıcaklıklar düşüyor! Meteoroloji uyardı, 3 bölge yağmur ve fırtınaya teslim olacak Magandalıkta son nokta! Trafiğe açık yolu kendi başlarına kapatıp yarış yaptılar Şehit Komando İbrahim Doğu Operasyonu başlatıldı! Terör örgütüne art arda ağır darbe Son Dakika! Devlet Bahçeli'den hükümete EYT ve asgari ücret çağrısı: Talepleri karşılamak zorunluluğumuzdur Kim Seon Ho kimdir? Kim Seon Ho oyunculuk kariyeri ve Kim Seon Ho ile ilgili tüm detaylar..
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları