“MHP düşmanlarıyla aynı safta toplandılar”

Hatay'ın Dörtyol Belediyesi tarafından Yeşilköy'de düzenlenen toplu iftar yemeğine katılanMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partililere hit...

“MHP düşmanlarıyla aynı safta toplandılar”Hatay'ın Dörtyol Belediyesi tarafından Yeşilköy'de düzenlenen toplu iftar yemeğine katılanMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partililere hitap etti.

"Türk milletinin payidarlığını savunan MHP'ye komplo kurulmuştur. Değişim adı altında kökümüzden kopmamız dayatılmaktadır" diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Milli ve üniter devleti savunan Milliyetçi Hareket Partisi'ne oyun oynanmaktadır" diyen Bahçeli, şunları söyledi: "Türkiye'nin tarihi çıkarlarını ve Türk milletinin payidarlığını savunan MHP'ye komplo kurulmuştur. Değişim adı altında kökümüzden kopmamız dayatılmaktadır. Geçmişimize yüz çevirmemiz istenmektedir. Paradigma değişimi ve parti içi demokrasi talepleriyle tarihi rotamızdan savrulmamız, bizi var eden 47 yılımıza ruh ve mana katan ilkelerimizi çiğnememiz projelendirilmektedir. Bu nedenle artık niyetlerini çok iyi bildiğiniz bazı şahıslar olağanüstü tüzük kurultayı yapmak için imza topladı. Aylarca partimizi oyaladılar. Meselenin yürek burkan tarafı düne kadar içimizde olan bu kişilerin oynanan oyunlara figüranlığı bile bile tercih etmeleridir. Bunlar MHPdüşmanlarıyla aynı safta toplandılar. Pensilvanya'nın emir erliğine talip oldular. Paralel çetenin tetikçiliğine soyundular. Proje elemanı olmaya kendilerini yakıştırdılar. Kimi buldularsa değişim çağrısı yaptılar. Sağcılar, solcular, koministler, faşistler, liberellar, takiyeciler değişimin yedek unsurları olarak sorumluluk aldılar. Siyasi partiler ve medeni kanuna göre, olağanüstü kurultay Ankara il merkezinde yapılması gerekirken buna uymadılar. Tüzük değişikliği için toplam delege sayısının üçte iki çoğunluğunun kurultay için hazır bulunması şartken buna riayet etmediler” dedi.

19 HAZİRANCILARIN HESABI MAHKEMEDEN DÖNMÜŞTÜR

Bahçeli, "Korsan kurultayı tek maddelik gündemle toplamalarına rağmen, tüzüğün 12. maddesini herkesten habersiz değiştirdiler. 15 Mayıs'ta tarlada toplanmanın ardından dernek yönetmeliğine göre kurultay ilan eden şahıslarına uymayı akıllarına getirmediler. Hatta devlet memurlarına bile partiye delege sıfatıyla oy kullandırdılar. Sonuç itibariyle helal süt içmiş, bir üst kurul delegemizin açmış olduğu davada Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi, 19 Haziran 2016 tarihinde düzenlenen sözde kurultayla alınan kararların ve tüzük değişikliklerinin ihtiyati tedbir yoluyla durdurulmasına karar vermiştir. 19 Hazirancıların hesabı mahkemeden dönmüştür. Oyunun ilk aşaması bozulmuştur. Allah'ın izniyle 10 Temmuz'da tamamı bozulacaktır. Bunca alavereye, dalavereye hileye gerek var mıydı. Muhterem delegelerimizin inisiyatifini kullanmak kanunsuz bir şekilde ve oldu bittiye getirerek tüzük değişikliği yapmak ahlaki miydi? Dahası bunları yapanları, milliyetçi ülkücü hareketin vicdanı affedecek midir? Korsan da olsa henüz kurultay bile yapamayan acizlere bizim boyun eğeceğimizi aziz milletimizin destek vereceği sanılmamaktadır. Bayramın hemen ertesinde yani 10 Temmuz'da 6. olağanüstü büyük kurultayımızı Ankara'da dava ve kardeşlik ruhuyla her birinizi dava arkadaşlarımızı şimdiden davet ediyorum."

TÜRKMEN DAĞI AYLARDIR KUŞATMA ALTINDADIR.

Ortadoğu'da yaşanan olaylardan en çok etkilenen illerin başında Hatay'ın geldiğine dikkat çeken Bahçeli, "Türkmenler bizim kardeşimizdir. Türkmen dağı aylardır kuşatma altındadır. Soydaşlarımızın yurtları savunma kıskacındadır. Sanki insanlığın dili tutulmuştur. Bayır Bucak Türkmenlerinin çığlıklarını duyan yoktur. Zalim ve katillerin Türkmen düşmanlığını mesele eden de yoktur. Fakat hiç kimse olmasa da biz varız. Son nefesimize kadar kardeşlerimizin yanındayız" dedi.

HİÇ KİMSE BİZDEN TERÖRE ALIŞMAMIZI BEKLEMESİN

Yaşanan terör olaylarının sonar ermesini temenni ettiklerini kaydeden Bahçeli, "Acı ortaktır. Paylaşılarak azaltılması lazımdır. Kayıplarımız ağır ve vahim düzeyde olsa da birliğimize, dirliğimize, dinimize, milli ve manevi değerlerimize kast eden alçakların tamamıyla imhası geldiğimiz bu aşamada kaçınılmaz zorunluluktur. Hiç kimse bizden teröre alışmamızı beklemesin. Sakın ha terörün hiç bitmeyeceğini de bize hiç kimse söylemesin. Terörün kökü kazılmadıktan sonra huzur arayışları sonuçsuz kalacaktır. Görülür veya görünmez terörizm destekçileri terör yancıları tavsiye olmadan, yıkıma uğramadan, hak ettikleri cezaları görmeden Türk milletinin derin bir nefes alması hayaldir" diye konuştu. Haber Merkezi
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları