MHP 2023 seçimleri için sahaya iniyor! İlk miting adresi Osmaniye değil Sivas

Cumhuriyet Halk Partisi'nin gerçekleştirdiği mitinglerin ardından Milliyetçi Hareket Partisi de 2023 seçimleri için kolları sıvadı. Bahçeli'nin ilk miting yeri olarak Osmaniye'yi değil de Sivas'ı seçmesi dikkat çekti.

MHP 2023 seçimleri için sahaya iniyor! İlk miting adresi Osmaniye değil Sivas2023 seçimlerinin yaklaşmasıyla birlikte partiler de seçim çalışmalarını hızlandırdı. CHP'nin ardından MHP de mitinglerine başlıyor. Devlet Bahçeli'nin de katılarak konuşma yapamayacağı ilk miting, Sivas'ta çevre illerin de katılımıyla yapılacak.

"ADAY BELLİ KARAR NET"

MHP'de daha sonra 11 Eylül'de Bursa, 18 Eylül'de Kayseri ve 25 Eylül'de de Erzurum'da miting düzenlenecek. Bu mitinglere çevre il teşkilatları da katılım sağlayacak. MHP mitinglerini "2023'e Doğru: Aday Belli Karar Net" sloganıyla yapacak.

"CUMHUR İTTİFAKI'NIN ADAYI TAYYİP ERDOĞAN'DIR"

MHP'nin sloganını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığını ilan ettiği konuşmaya dayandırdığı belirtildi. Erdoğan, İzmir'de gerçekleştirdiği açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:"Seçim önümüzdeki yıl haziran ayının ortasında yapılacak. Kaçacak yerin yok bay Kemal. Ha bire söylüyorsun Cumhur İttifakı'nın adayı belli olsun. Cumhur İttifakı'nın adayı Tayyip Erdoğan. Bay Kemal ya adaylığını açıkla ya da adayını açıkla. Siyaset hem yürek hem samimiyet işidir. Bu soruma cevap vermezsen hem yüreksizsin hem samimiyetsizsin demektir. Unutmayın horozun çok olduğu köyün sabahı geç olur derler. Baksanıza aday bile çıkmıyor, gerisi nasıl gelecek."

Barış Yahya Çinçin Gündem Editörü Haberler.com - Politika Devlet Bahçeli Osmaniye Sivas MHP Politika Güncel Haberler
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları