Meteoroloji'den Ege Bölgesi için sağanak yağış uyarısı

Meteorolojiden alınan son verilere göre bazı il ve bölgelerde sağanak yağış, buzlanma ve sis hadisesi bekleniyor. Ege'nin kıyı bölgelerinde gün boyu sağana yağış beklenirken, yağışlar gece saatlerinde Çanakkale'de de etkili olacak.

Meteoroloji'den Ege Bölgesi için sağanak yağış uyarısı

Çanakkale, Osmaniye, Adıyaman" href="https://www.osmaniye.net/adiyaman"> Adıyaman, Ege, Güncel, Adıyaman" href="https://www.osmaniye.net/adiyaman"> Adıyaman

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkenin güney ve batısı parçalı ve çok bulutlu, Ege kıyıları, bugün (Cumartesi) Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis, Malatya, Tunceli çevreleri ile Osmaniye'nin doğu, Adıyaman'ın batı kesimlerinin, gece saatlerinden itibaren Çanakkale çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Sabah ve gece saatlerinde ülkemizin doğusunda buzlanma ve don ile iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Sıcaklıkların yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle güneyli, Güneydoğu Anadolu ile Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğulu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları