Kuduz hastalığı için saha rehber eğitimi verildi

Osmaniye'de kuduz hastalığından korunma ve hastalığın kontrolü ile ilgili olarak kuduz saha rehber eğitiminin verildiği bildirildi.

Kuduz hastalığı için saha rehber eğitimi verildiOsmaniye'de kuduz hastalığından korunma ve hastalığın kontrolü ile ilgili olarak  kuduz saha rehber eğitiminin verildiği bildirildi.
Osmaniye Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından, Sağlık Bakanlığınca hazırlanan Kuduz Saha Rehberi eğitiminin, kamu ve özel hastanelerde enfeksiyon hastalıkları biriminde çalışan görevlilere verildiği belirtildi.
Valilik Binası Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonunda gerçekleştirilen ve Düziçi Devlet Hastanesinde görevli Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Adnan Bilici
tarafından verilen eğitimde kamu ve özel hastanelerde görevli, Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı, Enfeksiyon Hemşiresi, Sürveyans Sorumluları, Acil Sorumlu hekimi ve personeli; Kamu Hastanelerinde Kuduz Biriminde görevli personeller; Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimleri, Toplum Sağlığı Merkezi Bulaşıcı Hastalıklar Biriminde görevli personeller; Aile Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimleri, her Aile Sağlığı Merkezinden bir Aile Sağlığı Elemanı; İl ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile İl ve İlçe Belediye Başkanlığı'nda görevli Veteriner Hekimler ile serbest çalışan veteriner hekimlerin katıldığı kaydedildi. Kasım Karadağ
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları