KKTC'nin Kuruluşunun 33. Yıldönümü

Osmaniye'de askerlik görevini sürdürürken 1974'te Kuzey Barış Harekatına katılarak göğsünden yaralanan Gazi Ünal Duman, yaşadıklarını unutamadığını belirterek, 'Bu vatan millet için canım feda, bir daha çağırsalar yine giderim.' dedi.

KKTC'nin Kuruluşunun 33. Yıldönümü

Girne Mersin Osmaniye Kıbrıs

Osmaniye'de askerlik görevini sürdürürken 1974'te Kuzey Barış Harekatına katılarak göğsünden yaralanan Gazi Ünal Duman, yaşadıklarını unutamadığını belirterek, "Bu vatan millet için canım feda, bir daha çağırsalar yine giderim." dedi.

Gazi Duman, yaptığı açıklamada, Osmaniye'de askerlik görevini sürdürürken, Kıbrıs'a gönderilen askeri birlikte yer aldığını, önce Mersin'e oradan da gemiyle Girne sahiline gittiklerini aktardı.

Burada çatışma sesleri duyduklarını ve gemiden iner inmez üzerlerine ateş açıldığını belirten Duman, "Bir tek ben yaralı olarak kurtuldum. Bir tek ben sağ döndüm. Bu vatan millet için canım feda, bir daha çağırsalar yine giderim." diye konuştu.

Yaşadığı olayın üzerinden çok zaman geçmesine rağmen o günü hala unutamadığını ifade eden Duman, "Ölen arkadaşlarımı unutamıyorum." dedi.
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları