Hayırda Öncüler Derneğinden, Evi Yanan Suriyeli Aileye ...

Osmaniye -

Osmaniye Hayırda Öncüler İnsani Yardım Derneği tarafından geçen ay çıkan yangında evi hasar gören Suriyeli aileye yardımda bulunuldu.

Hayırda Öncüler Derneğinden, Evi Yanan Suriyeli Aileye ...Osmaniye Hayırda Öncüler İnsani Yardım Derneği tarafından geçen ay çıkan yangında evi hasar gören Suriyeli aileye yardımda bulunuldu.

Hayırda Öncüler Derneği Şubesi, yangın sonrasında evde oluşan zararı tespit ederek, yardım severlerin desteği ile ailenin ihtiyaçlarını karşıladı.

Evin boyasını yapan, pencerelerini yenileyen dernek üyeleri, aileye çek yat, soba, perde gibi yardımda bulundu.

Dernek Başkanı Hakan Belibükük, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir ay önce Suriyeli ailenin evinde yangın çıktığını ve evde hasar oluştuğunu söyledi.

Aile ile görüşülerek ihtiyaçlarını belirlediklerini ve yardım çalışması başlattıklarını ifade eden Belibükük, "Hayırseverlerin yardımıyla temin edilen ev eşyalarını ailemize teslim ettik. Evde yangın sonrası zarar gören pencereler, perdeler, halılar yenilendi. Ailemize kış geldiği için soba yardımında da bulunuldu. Dernek olarak elimizden geldiğince yetim ve öksüzlere, yardıma muhtaç ailelerimize destek olmaya çalışıyoruz. Yardım çalışmalarımızın dışında Arakan'da su kuyusu gibi faaliyetlerimiz devam ediyor." diye konuştu.
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları
Görüş Bildir