Gölbaşı'nda Şehit Olan Polis Ailesi İki Gün Sonra ...

Ankara'nın Gölbaşı İlçesi'nde darbe girişimi sırasında Özel Harekat Daire Başkanlığı'na düzenlenen saldırıda şehit olan özel harekat polisi 32 yaşındaki Mehmet Karacatilki'nin Osmaniye'deki ailesine iki gün sonra haber verildri. Kazım Karabekir Mahallesi'ne oturan emekli işçi baba Hamza ve annesi Nuriye Karacatilki'ye acı haberi Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Baz verdi.

Gölbaşı'nda Şehit Olan Polis Ailesi İki Gün Sonra ...Ankara'nın Gölbaşı İlçesi'nde darbe girişimi sırasında Özel Harekat Daire Başkanlığı'na düzenlenen saldırıda şehit olan özel harekat polisi 32 yaşındaki Mehmet Karacatilki'nin Osmaniye'deki ailesine iki gün sonra haber verildri. 

Kazım Karabekir Mahallesi'ne oturan emekli işçi baba Hamza ve annesi Nuriye Karacatilki'ye acı haberi Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Baz verdi. Şehidin evinin bulunduğu sokağın iki tarafına ve baba evine dev Türk bayrağı asılırken, sağlık görevlileri de fenalaşan aile yakınlarına müdahale etti. Acı haberi duyanlar şehidin evine akın ederken, yakınları da kurulan çadırda taziyeleri kabul etti.

Şehidin Babası Hamza Karacatilki, taziyeleri kabul ederken gözyaşlarına boğuldu.

Baba Karacatilki, "Mehmet'im neredesin, gel yanıma ne olur" diye gözyaşı döktü. Yakınlarının ve kadın polislerin teskin etmeye çalıştığı anne Nuriye Karacatilki ise "Kurbanım senin adına, yiğidim, akıllı oğlum. Ciğerimi yaktın kuzum" diye ağıt yaktı.

12 yıllık polis memuru olan geçici görevle Isparta'dan Gölbaşı'na giden Mehmet Karacatilki'nin Halime Karacatilki ile evli olduğu, 7 yaşında Gökhan Emin ve 4 yaşında Emir Hamza isminde 2 çocuk babası olduğu belirtildi.

OLAYIN BAŞLAMASINDAN BİR SAAT ÖNCE GÖRÜŞMÜŞLER

Şehidin ablasının eşi Aytaç Keser, olayların başlamasından yaklaşık bir saat önce Mehmet Karacatilki ile telefonla görüştüklerini belirterek, "Ertesi gün aradığımızda telefona cevap vermedi ve şüphelenip sürekli aramaya başladık. Bugün de şehit düştüğü haberini aldık. En son Ramazan'dan önce Osmaniye'ye gelmişti" diye konuştu.

- Osmaniye

TÜRKİYE'YE DARBE GİRİŞİMİ İLE İLGİLİ TÜM HABERLER İÇİN TIKLAYIN81 İLDE DEMOKRASİ NÖBETİ! TÜRKİYE MEYDANLARA AKTIFETÖ'NÜN DARBE GİRİŞİMİ 22 SAATTE BERTARAF EDİLDİ! İŞTE DAKİKA DAKİKA YAŞANALAR
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları