Genç çiftçi projeleri örnek teşkil ediyor

Osmaniye İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Sağlam, Genç Hibe Destek projesinden faydalanan genç çiftçileri ziyaretlerini sürdürüyor.

Genç çiftçi projeleri örnek teşkil ediyorOsmaniye İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Sağlam, Genç Hibe Destek projesinden faydalanan genç çiftçileri ziyaretlerini sürdürüyor.
Merkez Akyar köyünde ikamet eden Genç çiftçi projesinden yararlanan Zeliha Bozdoğan'ı ziyaret eden Sağlam, Genç çiftçiler üretiyor, ilimiz tarımı kazanıyor dedi.
Sağlam, Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinden Osmaniye'de 111 Hayvansal Üretim, 47 Bitkisel Üretim ve diğer uygulamalar olmak üzere toplamda 158 projenin uygun görüldüğünü ve bu kapsamda şu ana kadar toplam 36 projenin tamamlandığını belirtti.
Akyar köyünde bulunan genç çiftçiyi ziyaret eden Sağlam'a, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Mustafa Tolukan ve İl Proje Yürütme Biriminde görevli Teknik elemanlar eşlik etti.
Genç çiftçinin mantar yetiştirme atölyesini yerinde inceleyen Sağlam, Proje kapsamında kurulan 100 m2'lik kültür mantarı işletmesinin kontrollerini yaptık. Üreticimize yetiştiricilik, hastalık ve zararlılarla mücadele hakkında bilgiler verdik. Bakanlığımızca yapılan desteklemeler sayesinde Mantarcılık sektörü Osmaniye'de hızlı bir ivme kazanmıştır. İlimiz mantar üreticilerine hayırlı uğurlu olsun. Genç çiftçiler üretiyor, ilimiz tarımı kazanıyor dedi. Kasım Karadağ
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları