Destekleme sözleşmesi imzalandı

Osmaniye Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Sağlam, Müdürlük tarafından hazırlanan projelere BTC firması tarafından desteklendiğini belirtti.

Destekleme sözleşmesi imzalandı
Osmaniye Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Sağlam, Müdürlük tarafından hazırlanan projelere BTC firması tarafından desteklendiğini belirtti.
BTC Sürdürülebilir Kalkınma Girişimi Küçük Destek Fonu (KDF) kapsamında hazırladıkları projelere destek geldiğini ifade eden Sağlam, Müdürlük binasında sözleşmeleri imzaladıklarını bildirdi.
Sağlam, BTC Sürdürülebilir Kalkınma Girişimi Küçük Destek Fonu (KDF) kapsamında hazırladığımız projeler arasında Zeytinle Yeşeren Umutlar, Büyükbaş Hayvanlarda Ayak Tırnak Bakımı, Kırmacılı Köyü Doğal Yoğurt Üretim Tesisi Kapasite Artırımı ve Gökçedam-Kırmacılı Köyleri Zeytin Hasat Ekipmanları Dağıtımıisimli projeler BTC tarafından desteklenmeye hak kazandı dedi.
BTC Şirketinin kurulduğu günden bugüne kadar başta kurumsal sosyal sorumluluk, çevre, sağlık ve güvenlik gibi taahhütlerinin bir gereği olarak, boru hattına yakın yerleşimlerdeki kalkınma çabalarına uygulayıcı kuruluşlar aracılığıyla finansman, teknik ve idari destek verdiğini belirten Sağlam, Bu amaçla, Ardahan'dan Adana'ya kadar uzanan boru hattı boyunca Sürdürülebilir Kalkınma Girişimi Programını uygulamaya koymuştur. Program kapsamında, insanların yaşam kalitelerini artırmak, bireylerin ve yerel örgütlerin kapasitelerini geliştirmek, işletmeleri desteklemek ve gençlere gelişmiş beceriler kazandırmaya yönelik mesleki ve girişimcilik eğitimleri düzenlemek gibi bir dizi çalışma yürütülmüştür diye konuştu.
Sözleşme İmza Törenine İl Müdürü İbrahim Sağlam, BTC Proje Koordinatörü Prof. Dr. Mükerrem Kaya, Osmaniye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Sorumlu Müdürü Murat Keleş, Kırmacılı Köyü Muhtarı Ertuğrul Gül, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürümüz Hayri Uyduran ve sözleşme imzalanan çiftçiler katıldı. Kasım Karadağ
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları