Çürümüş cesetlerle ilgili 1 Suriyeli tutuklandı

İbrahim EMÜLDHA OSMANİYE'nin Düziçi İlçesi'nde bulunan çürümüş erkek ve kadın cesetleriyle ilgili Suriye uyruklu bir kişi tutukland

Çürümüş cesetlerle ilgili 1 Suriyeli tutuklandıİbrahim EMÜL/DHA
OSMANİYE'nin Düziçi İlçesi'nde bulunan çürümüş erkek ve kadın cesetleriyle ilgili Suriye uyruklu bir kişi tutuklandı.

Düziçi'nin Şekerdere Köyü'nün Kurudere Sırtları mevkiinde vatandaşlar 11 Nisan'da çürümüş kadın ve erkek cesedi olduğunu ihbar edince, olay yerine jandarma ekipleri sevk edildi. Detaylı incelemede erkeğe ait cesedin kafatasında 2 mermi giriş deliği saptandı. Ayrıca cesetlerin yanında 1 boş kovan, 1 bıçak ile sim kartı ve bataryası olmayan cep telefonu bulundu. Bulundukları günden 6 ay önce öldürüldükleri tahmin edilen cesetlerin kimliklerini ve katil zanlılarını belirlemek için çalışma başlattı.

Jandarma, uzun süren çalışma sonunda olayla ilgisi olduğu öne sürülen Afyonkarahisar ile Şanlıurfa'da yaşayan Suriye uyruklu 25 yaşındaki M.B ile 26 yaşındaki F.A. isimli kadını gözaltına aldı. Düziçi'ne getirilen şüpheliler, sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. M.B. nöbetçi mahkemece tutuklanırken, F.A. adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. Şüphelilerin ifadesi doğrultusunda cinayete karıştığı iddia edilen Suriye uyruklu İ.B. (56) hakkında da yakalama kararı çıkarıldığı belirtildi.

Öte yandan çürümüş cesetlerin kimliklerinin saptanması için de çalışmaların devam ettiği kaydedildi.
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları