Çöplüğe dönen Deliçay Deresi temizleniyor

Çöplüğe dönen Deliçay Deresi temizleniyor Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde çöp ve ölmüş hayvanların atılmasıyla çöplüğe dönen Deliçay Deresi'nde temizlik çalışmaları başlatıldı.

Çöplüğe dönen Deliçay Deresi temizleniyor

İhlas Haber Ajansı Osmaniye Hisarcık Düziçi Güncel

HİSARCIK, KÜTAHYA (İHA) - Çöplüğe dönen Deliçay Deresi temizleniyor

OSMANİYE - Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde çöp ve ölmüş hayvanların atılmasıyla çöplüğe dönen Deliçay Deresi'nde temizlik çalışmaları başlatıldı. Çalışmaları yerinde takip eden Düziçi Belediyesi Başkan Yardımcısı Ulvi Anıt, temizlenen bölgenin yeşil alan haline getirileceğini söyledi.

Düziçi ilçesinde Amanos Dağları'ndan doğup Ceyhan Nehri'ne dökülen Sabun Çayı'na karışan Deliçay Deresi vatandaşların bilinçsiz kullanımıyla çöplüğe döndü. Özellikle ilçe merkezine bağlı Karacaoğlan Mahallesi'nden geçen kısımlarının tamamen çöp ve ölmüş hayvan atıklarıyla dolan dere, çevreye saldığı kötü koku nedeniyle de vatandaşları zor durumda bırakmaya başlamıştı. Dere içerisine ve yatağına atılan çöp ve ölmüş hayvan atıklarından dolayı çöplüğe dönen dereyi gündeme getiren İhlas Haber Ajansı'nın haberi üzerine harekete geçen Düziçi Belediyesi dere etrafında temizlik ve ıslah çalışması başlattı. İş makineleri yardımıyla çöplerin kaldırıldığı bölgedeki çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı Ulvi Anıt, "Bölgeyi güzelleştireceğiz, yeşil alan haline getireceğiz. Şuanda zeytin ağacı dikmeyi değerlendiriyoruz" dedi.

Temizlenen bölgenin yeşil alan haline getirileceğini ifade eden Düziçi Belediyesi Başkan Yardımcısı Ulvi Anıt, "İhlas Haber Ajansı'nın daha önceden yapmış olduğu haberin ardından Deliçay üzerinde bulunan ve geçmiş yıllara ait çöplerin temizliğini yapıyoruz. Bölgeyi güzelleştireceğiz, yeşil alan haline getireceğiz. Şuanda zeytin ağacı dikmeyi değerlendiriyoruz. Sayın ilçe sakinleri bu ilçe hepimizin. İlçemizi ne kadar temiz tutarsak o kadar güzel olur. Atılan çöpleri çevreye duyarlı bir belediye olarak elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz" diye konuştu.

Derenin temizlenmesini yakından takip eden vatandaşlar da, "İhlas Haber Ajansı'nın yapmış olduğu haberden sonra şuanda hazırlıklar başladı. Görüntü kirliliği ve kötü kokusu saçan Deliçay Deresi'ni ıslah ediyorlar. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Düziçi Belediyesi ekipleri vatandaşlar tarafından atılan çöpleri temizliyor" şeklinde konuştular.

İhlas Haber Ajansı / Merden İslah - Güncel İhlas Haber Ajansı, Osmaniye, Hisarcık, Düziçi, Güncel, Haberler Yorumunuz 500 Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. TDP Genel Başkanı Sarıgül, Osmaniye'de ziyaretlerde bulunduOkulun demir kapısını çalan hırsız yakalandı Haberler››Güncel››Çöplüğe dönen Deliçay Deresi temizleniyor - Haberler Son Dakika Haberleri Cumhurbaşkanı Erdoğan, IKBY Başbakanı Barzani ile bir araya geldi! Görüşmede MİT Başkanı Hakan Fidan da bulundu Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan şiddet mağduru kadınlarla iftar yemeğinde buluştu! Bir kare yürek parçaladı Meteoroloji'den Türkiye geneli için yağış uyarısı! Perşembe gününe kadar sürecek Sultangazi'de can pazarı: sürücüyü kurtarmak için zamanla yarıştılar Trafikte kadın sürücüleri kimse ayıramadı! Otomobilden inip diğer kadın sürücünün camını patlattılar Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, müjdeyi verdi! Ramazan Bayramı'ndan sonra umre turları başlıyor Kendilerini polis ve savcı olarak tanıtıp vatandaşları 1 milyon lira dolandırdılar Mario Balotelli, "Sevgilim beni uyutmadı" deyince Murat Sancak'ın verdiği cevap olay oldu Gülden Karaböcek kimdir, gerçek ismi ne? Kaç yaşında, nereli, şarkıları neler? 16 Nisan Şarkılar Bizi Söyler konuğu Gülden Karaböcek kimdir? Dünya İslam Birliği'nden İsrail'in Mescid-i Aksa baskınına kınama
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları