BTCDEN İLİMİZ TARIMINA DESTEK BTC Sürdürülebilir

BTCDEN İLİMİZ TARIMINA DESTEK BTC Sürdürülebilir Kalkınma GirişimiKüçük Destek Fonu KDF kapsamında hazırlamış olduğumuzZeytinle Yeşeren
BTC’DEN İLİMİZ TARIMINA DESTEK

BTC Sürdürülebilir Kalkınma GirişimiKüçük Destek Fonu (KDF) kapsamında hazırlamış olduğumuz“Zeytinle Yeşeren Umutlar”, “Büyükbaş Hayvanlarda Ayak Tırnak Bakımı”, “Kırmacılı Köyü Doğal Yoğurt Üretim Tesisi Kapasite Artırımı” ve “Gökçedam-Kırmacılı Köyleri Zeytin Hasat Ekipmanları Dağıtımı”isimli projeler BTC tarafından desteklenmeye hak kazanmıştır.
İl Müdürlüğümüzde düzenlenen törenle bu projelerin sözleşmeleri imzalanmıştır. Sözleşme İmza Törenine İl Müdürümüz İbrahim SAĞLAM, BTC Proje Koordinatörü Prof. Dr. Mükerrem KAYA, Osmaniye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Sorumlu Müdürü Murat KELEŞ,Kırmacılı Köyü Muhtarı Ertuğrul GÜL, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürümüz Hayri UYDURAN ve sözleşme imzalanan çiftçilerimiz katılmıştır.
BTC Şirketi kurulduğu günden bugüne kadar başta kurumsal sosyal sorumluluk, çevre, sağlık ve güvenlik gibi taahhütlerinin bir gereği olarak, boru hattına yakın yerleşimlerdeki kalkınma çabalarına uygulayıcı kuruluşlar aracılığıyla finansman, teknik ve idari destek vermiştir. Bu amaçla, Ardahan’dan Adana’ya kadar uzanan boru hattı boyunca Sürdürülebilir Kalkınma Girişimi Programını uygulamaya koymuştur. Program kapsamında, insanların yaşam kalitelerini artırmak, bireylerin ve yerel örgütlerin kapasitelerini geliştirmek, işletmeleri desteklemek ve gençlere gelişmiş beceriler kazandırmaya yönelik mesleki ve girişimcilik eğitimleri düzenlemek gibi bir dizi çalışma yürütülmüştür.
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları