Bayburt'ta Nisan karı yağdı

Bayburt'ta Nisan karı yağdıBAYBURT Bayburt'ta aralıklarla devam eden yağmur yağışı yerini nisan karına bıraktı.

Bayburt'ta Nisan karı yağdı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü meteoroloji-genel-mudurlugu Togo Cumhuriyeti togo-cumhuriyeti Doğu Karadeniz dogu-karadeniz Kahramanmaraş kahramanmaras İç Anadolu ic-anadolu Diyarbakır diyarbakir su baskını su-baskini Gaziantep gaziantep Osmaniye osmaniye Adıyaman adiyaman adiyaman-2 Erzincan erzincan Tragger tragger Tunceli tunceli Marmara marmara Erzurum erzurum Bayburt bayburt Batman batman Yozgat yozgat Bitlis bitlis bitlis-2 Bingöl bingol Siirt siirt Yağan yagan Tokat tokat Sivas sivas Kilis kilis Hakim hakim Ağrı agri Gibi gibi Ordu ordu Muş mus Yerel Haber Yerel

Bayburt'ta Nisan karı yağdı

BAYBURT Bayburt'ta aralıklarla devam eden yağmur yağışı yerini nisan karına bıraktı. Kent yeniden beyaz örtüyle kaplandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarılarının ardından hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altına düştüğü Bayburt'ta kar yağışı etkili olmaya başladı. Kentte dün akşam saatlerinde başlayan yağmur sabaha karşı kar yağışına dönüştü. Aralıklarla etkisini sürdüren kar, yüksek kesimler, çatılar ve araçların üzerini beyaza bürüdü. Hava sıcaklığının sıfır seviyesine düştüğü kentte, yağışlı havanın devam etmesi bekleniyor. Nisan ayında yağan kar vatandaşları şaşırtırken meyve ağaçları ise kar altında kaldı.

"Nisan ayında kar sürprizi!"

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 12 Nisan tarihli hava raporunda, ülke genelinde hakim olması beklenen çok bulutlu havanın kuzeyden gelen soğuk dalga ile birlikte yer yer yağışların etkili olacağını kaydetti. Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Kahramanmaraş, Osmaniye, Muş, Bitlis, Kilis, Gaziantep, Adıyaman, Siirt, Batman ve Diyarbakır çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz, Bayburt ile Sivas, Yozgat, Ordu, Tokat, Erzincan, Erzurum, Tunceli, Bingöl, Muş ve Ağrı çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin edilen yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

"Sıcaklık mevsim normalleri altında seyredecek"

Doğu kesimlerde hissedilir derecede azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, iç ve batı kesimlerde mevsim normalleri civarında ve yer yer altında seyredeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Doğu Karadeniz ile Sivas, Yozgat, Ordu, Tokat, Erzincan, Erzurum, Tunceli, Bingöl, Muş ve Ağrı çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

İllere göre hava durumu tahminlerini görüntülemek için tıklayın

İhlas Haber Ajansı / Öznur Demir - Yerel Yerel, Haberler Yorumunuz500Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir. Antalya'ya nisan ayında kar yağdı Spil Dağı'na nisanda kar yağdı Haberler ›› yerel ››Bayburt'ta Nisan karı yağdı - HaberlerSon Dakika Haberleri Japonya'da iki mango 58 bin 300 liraya alıcı buldu Yakalandığı hastalık kabusu olmuştu, hayatını kaybetti "Millet İttifakı'nda değiliz" diyen Karamollaoğlu'ndan siyasette dengeleri değiştirecek çıkış: Üçüncü ittifak olabilir H2So4 asit mi baz mı? H2So4 yaygın adı nedir? H2So4 kullanım alanları ve üretimi! Büyükşehir meclisinde komisyon seçimleri yapıldı
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları