AZİZ MİLLETİMİZE GEÇMİŞ OLSUN Aziz milletimizin her

AZİZ MİLLETİMİZE GEÇMİŞ OLSUN Aziz milletimizin her ferdine geçmiş olsun. Demokrasi mücadelesinde hayatını kaybeden bütün vatan evlatlarına

AZİZ MİLLETİMİZE GEÇMİŞ OLSUN  Aziz milletimizin her



AZİZ MİLLETİMİZE GEÇMİŞ OLSUN

"Aziz milletimizin her ferdine geçmiş olsun. Demokrasi mücadelesinde hayatını kaybeden bütün vatan evlatlarına, bütün masum şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Yaralı evlatlarımıza acil şifalar diliyoruz."

Gün milletçe kenetlenme günüdür, gün yaşadığımız kâbusu tarihin mezarlığına gömerek kardeşliğimizi ve istikbalimizi birlikte yeniden inşa etme günüdür.

15 Temmuz gecesinden bu yana, fecrin doğuşuna kadar semalarımızdan sala seslerini eksik etmeyen Başta Osmaniye olmak üzere bütün diyanet camiamıza, bütün din gönüllülerine en kalbi teşekkürlerimizi arz ediyoruz. Elhamdülillah sala milletimizle, milletimiz sala ile bütünleşti. Diyanet Dişleri Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ hocamızın ifade ettiği üzere “Ezanları susturan darbelerden, darbeleri susturan sala sesleri “ni bize lütfettiği için Allah'a hamd ediyoruz.

Herkes bilsin ki bizim vazifemiz, sadece namaz kıldırmak değildir. Bizim vazifemiz, aynı zamanda tarih boyunca mazlumların umudu olmuş aziz milletimizin maneviyatını ayakta tutmaktır. İstiklal ve bağımsızlığımız için çaba göstermek, iman vazifemizdir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapmış olduğu ilk basın açıklamasının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı ve Osmaniye Valiliğinden gelen emir ile birlikte 15 Temmuz gecesinden itibaren Elhamdülillah minarelerimizden sala sesi hiç kesilmedi. İl Müftümüz Sayın Ramazan ÇORTUL bizzat kendisi de görevlileri ile birlikte sabaha kadar daire de durarak gelen emir ve talimatların uygulanması hususunda Diyanet İşleri Başkanlığımız, Osmaniye Valiliği, tüm il ve ilçe görevlileri ile iletişim halinde olarak talimatların uygulanmasını sağladı.

Sayın Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ ve Osmaniye Valimiz Sayın Kerem AL’ ın halkımızın olaya duyarlılığı için verilen talimatı bizzat merkezi sistemden verilen sala sonunda İl Müftümüz Sayın Ramazan ÇORTUL defaten okumuştur.

Halkımızı taşkınlık yapmadan demokrasi için, milli birlik ve beraberliğimizi tehdit eden bu yasadışı ve haince kalkışmaya karşı tel’ inde bulunmaya davet ederek sabah namazı için camilerde buluşmaya çağırmıştır.

Camilerimizde sabah namazına kadar “Fetih” suresi tilavet edilerek Kur’an Kurslarında okuyan hafız öğrencilerimiz tarafından hocalarımızın refakatinde ülkemizin birlik ve beraberliği, huzur ve sükûneti için Kur’an Kerim tilavet edilerek dua edilmiştir.

Sabah namazını merkez Enver-ül Hamit Camiinde bizzat İl Müftümüz Ramazan ÇORTUL tarafından kıldırılarak cemaatle birlikte topluca dua edilmiştir.




Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları