Aman kimse aç kalmasın

Osmaniye Belediyesi’nin şehrin farklı noktalarında verdiği mahalle iftarları devam ediyor. Geçtiğimiz gün Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Tekni...

Aman kimse aç kalmasınOsmaniye Belediyesi’nin şehrin farklı noktalarında verdiği mahalle iftarları devam ediyor. Geçtiğimiz gün Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki iftar yemeğinde binlerce kişi aynı anda orucunu açtı. Ramazan ayının manevi ikliminde bir araya gelen vatandaşlar, Ramazan ayının bereketini paylaştılar.

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği iftar programında orucun bir ibadet ile birlikte sosyal birlikteliği nedenli geliştirdiği gözlemlendi. Aileleri ile birlikte iftar yemeğine katılan vatandaşları tek tek selamlayan Başkan Kadir Kara’ya vatandaşlar da alkış, selam ve muhabbetleri ile sevgi ve saygılarını gösterdiler.

Bu birlikteliğin, beraberliğin çok önemli olduğuna değinen Başkan Kadir Kara, “Çok güzel bir atmosfer olduğuna inanıyorum. Yemeğimizi, suyumuzu paylaşmaya gelmenizden dolayı hepinize çok teşekkür ederim.  Birlikte oruçlarımızı açmanın verdiği mutluluk ve bereket bizlere güç veriyor. Mübarek Ramazan ayının ortasına geldik. Allah’ım inşallah sağ salim önce Kadir Gecesi’ne ve ardından Ramazan Bayramına bizleri ulaştırsın. Şimdiden Ramazan Bayramınızı kutluyorum. Allah’a emanet olun sağlıcakla kalın” dedi.

Gül Cami müezzini Salih Gümüş tarafından okunan Kur’an-ı Kerim, dua ve ezanın ardından oruçlar aynı anda açıldı.
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları