Altından fay hattı geçen şehir sayısı yükseldi

Son çalışmalar deprem gerçeğini bir kez dahagözler önüne serdi.

Altından fay hattı geçen şehir sayısı yükseldiSon çalışmalar deprem gerçeğini bir kez daha

gözler önüne serdi.. Merkezinden diri fay geçen şehir

sayısının 24'e yükseldi..

En etkin deprem kuşaklarından birinin üzerinde olan Türkiye'de; Kuzey Anadolu Fay Hattı, Doğu Anadolu Fay Hattı ve Batı Anadolu Fay Hattı olmak üzere 3 büyük fay hattı bulunuyor..

Uzmanlar küçük çaplı fay hatlarıyla birlikte yurdun büyük bir bölümünün deprem

tehdidi altında yer aldığını ifade ediyor. Peki Türkiye'de kaç adet fay hattı var ve bu fay hatları hangi şehirlerin altından geçiyor?

efekt..

Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şubesi yetkilileri Türkiye'nin önemli bir bölümünün deprem tehlikesi ve riski altında bulunduğunu belirterek 500 diri fay hattının bulunduğuna dikkat çekiyor..

Bu faylardan özellikle yerleşim yerlerinden geçenler büyük risk oluşturuyor..

Araştırmaya göre risk taşıyan iller ise şöyle; Balıkesir, Kocaeli, Bursa, Bolu, Sakarya, Manisa, İzmir, Aydın, Muğla, Denizli, Burdur,

Kütahya, Eskişehir, Konya, Aksaray, Tokat, Kayseri, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş,

Erzurum, Erzincan, Hakkari ve Bingöl..

efekt..

SON DEPREMLER: Türkiye ve dünyadan son dakika depremler listesi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(1915 Çanakkale Köprüsü) Yap-işlet-devret modeliyle inşa edilen bu köprüyle Türkiye, yeni bir sıçrama dönemini daha başarıyla...

Bakan Varank, milletvekilleri ile TOGG'u ziyaret etti

Erdoğan'dan Türk dünyasına dikkat çeken mesaj: Güneşin yeniden doğudan doğmaya başlayacağı vakitler yakındır

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi KaydetYorumunuz500.hbForm .hbCommentBackCountTextArea{width:100%;position:relative;float:left} .hbForm .hbCommentBackCountTextArea .hbCommentBackCount{position:absolute;right:10px;bottom:20px;font-size:13px;color:grey} .hbcContinue{margin-bottom:30px;} .hbCommentAdd .hbcaTitle{margin-bottom:30px;} .hbForm{text-align:unset;} .hbForm .hbSubmit{float: right;} .prYorumSonuc{float:left;width:100%} .hbComments .hbcInRow{padding-top:20px;} .hbMsg{width:100%;position:relative;float:left;margin:0 0 15px 0;text-align:right} .hbMsg.hbmsgOK{color:#2da187}.hbMsg.hbmsgError{color:#fe0000}.hbMsg{display:block;color:#2da187;font-size:14px;line-height:130%} Haberler ›› Güncel ››Altından fay hattı geçen şehir sayısı yükseldi - HaberlerSon Dakika Haberleri Minik Müslüme kaçırıldı mı? Ailesi çadır kurarken ortadan kaybolan kız çocuğundan 4 gündür haber yok Müşterinin ense tıraşını yamuk yapan çırak demir copla dayak yedi Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, samuray kılıçlı saldırıda öldürülen Başak Cengiz'in anne ve babasıyla görüştü Ahırda cesedi bulunan öğretmen, beslediği boğanın boynuz darbesiyle ölmüş Şehit yakını ve belediye işçisini makam odasından kovan belediye başkanı için AK Parti'den ilk açıklama Bu akşam maç yok mu? 13 Kasım Cumartesi bugün hangi maçlar var?
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları