Ak Parti Teşkilatı iftar yemeğinde buluştu

Ak Parti Osmaniye İl teşkilatı tarafından Geleneksel iftar yemeği düzenlendi. Polis evinde düzenlenen iftara Ak Parti Osmaniye Milletvek...

Ak Parti Teşkilatı iftar yemeğinde buluştuAk Parti Osmaniye İl teşkilatı tarafından Geleneksel iftar yemeği düzenlendi.

Polis evinde düzenlenen iftara Ak Parti Osmaniye Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Mücahit Durmuşoğlu,  Ak Parti Osmaniye Milletvekili Suat Önal,  Ak Parti Osmaniye İl Başkanı Hamza Tor ve yönetimi,  Merkez İlçe Başkanı Cihat Yılmaz,  Kadın Kolları Başkanı  Meryem İci İlçe Başkanları, İl Genel Meclis ve Belediye Meclis Üyeleri, parti de bugüne kadar görev yapmış il başkanları katıldı.

Programda açılış konuşmadı yapan  Ak Parti İl Başkanı Hamza Tor “Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda Başbakanımız Binali Yıldırım ile amaçlarımıza kavuşuncaya kadar  bu yolda birlikte yürüyeceğiz“  dedi.

İl Teşkilatı olarak Siyaset Akademisi için hazırlıkları sürdürdüklerini belirten Başkan Tor, Türk siyasi hayatına farklı bir yapı ve anlayış kazandıran Siyaset Akademisi'nde yeni dönemin 'Büyük Güç Türkiye' adıyla İlçelere İlçe Başkanlıklarında Merkezde ise Merkez İlçe Başkanlığında kayıtların devam ettiğini söyledi.

Ak Parti Osmaniye Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi  Durmuşoğlu yapılan yatırımlardan bahsederek Osmaniye yeni bir devlet Hastanesi kuracaklarını ve bu hastanenin 600 yataklı olacağını belirtti.

Göçmenlere yönelik şiddet olaylarında dikkat edilmesi gereken hususlar olduğunu belirten Önal, ”Birinci olarak söz konusu saldırılara yönelik soruşturmaların sonuçlandırılması gerekmektedir. İkinci olarak politikacıların ve medyanın ifade ve basın özgürlüğünün arkasına sığınarak yabancı düşmanlığı, ayrımcılık ve İslam düşmanlığını tırmandıracak beyanlarda bulunmaktan kaçınmaları gerekmektedir. Üçüncü olarak terörle mücadelenin Müslümanlara karşı bir savaşa dönüştürmeyecek şekilde yürütülmesi, göçmenlerle içinde yaşadıkları toplumda güvenin geliştirilmesi, eğitim sisteminin özellikle genç kuşaklara İslam ve Müslümanlar hakkında doğru bilgi vermesi gerekmektedir. Parlamenterler olarak hükümetlerimize bu konuda telkin yapmak göçmenlere yönelik şiddet olaylarını durdurmaya büyük imkan doğuracaktır” diyerek konuşmasını tamamladı.

Haber: Resul Özdil - Osmaniye
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları