Osmaniye Haber

osmaniye son dakika güncel haberler yer almaktadır.

Son dakika haberi... Orman yangınlarına keçiboynuzlu tampon bölge önerisi

Son dakika haber: Orman yangınlarına keçiboynuzlu tampon bölge önerisi Muhtar Seyit Ahmet Babaoğlan, çam ağacının yangını körüklediğini, tampon bölge olarak keçiboynuzu gibi ağaların dikilmesini arzu ettiklerini söyledi Osmaniye tarihinin en büyük yangını olarak kayıtlara geçen Kazmaca yangınında 30 bin hektar...

25 Temmuz 2022
Osmaniye'de kullanılmayan okul binasında erkek cesedi bulundu

Osmaniye'de kullanılmayan okul binasında erkek cesedi bulundu.

26 Temmuz 2022
Son dakika haberi | Kadirli'de samanlıkta çıkan yangın söndürüldü

Son dakika haberlerine göre Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde samanlıkta çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.

25 Temmuz 2022
Osmaniye'de okul binasında erkek cesedi bulundu

Osmaniye'de boş okul binasında 30 yaşlarında erkek cesedi bulundu.

26 Temmuz 2022
Sıcak hava bunalttı

-Termometrenin 40 dereceyi göstermesi Boş kalan sokak, cadde ve parklar Yolda yürüyen bir kişinin kıyafetiyle başını kapatarak güneşten korunması Seyhan Baraj Gölü kıyısından görüntüler Doğu Akdeniz'de sıcak hava bunalttı ADANA - Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye'de etkili olan sıcak hava...

24 Temmuz 2022
Doğu Akdeniz'de sıcak hava bunalttı

Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye'de etkili olan sıcak hava günlük hayatı olumsuz etkiledi.

İçli köfte hangi yöreye aittir? İçli köfte hangi ilimize aittir?

Türk mutfağının vazgeçilmezi olan içli köfte hangi ilimize aittir ve içli köfte hangi yöreye ait olduğu merak ediliyor. İçli köfte, bulgurun hamur haline getirilerek içine kıyma konulmasıyla oluşan Türk mutfağına ait bir yemektir. Peki, İçli köfte hangi yöreye aittir? İçli köfte hangi ilimize aittir?

23 Temmuz 2022
Doğa tutkunlarının yeni gözdesi "Karaçay Şelalesi"

Doğa tutkunlarının yeni gözdesi 'Karaçay Şelalesi' Osmaniye'de Amanos Dağları eteklerinde bulunan saklı cennet Karaçay Şelalesi, doğa tutkunlarının yeni gözdesi oldu Zorlu parkuru yaklaşık 45 dakika yürüyerek şelaleye ulaşan doğaseverler, eşsiz manzaranın tadını çıkarıyor Osmaniye'de Amanos...

Devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız, tüm gücümüzle destekliyoruz

Erzincan Baro Başkanı Adem Aktürk, Diyarbakır Barosu'nun 'Zaho olayı' ile ilgili bildirisini kınadıklarını ifade ederek, 'Devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız, tüm gücümüzle destekliyoruz' dedi.

Osmaniye haberleri | Osmaniye'de Su Sıkıntısı Yaşayan Çiftçiler: "'bir Karış Ekmedik Yer Bırakmayın' Dediler, Ektik Ancak Sulayamıyoruz"

Osmaniye haberler: Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde tarlalarını eken çiftçiler, su sıkıntısı yaşıyor. Çiftçi Halit Güler,  Çiftçi Nihat Örtlek, “Tarım Bakanımız diyor ki ‘Ekilmedik bir karış yer kalmasın’. Bir karış değil biz dört parmak yer bırakmadık ama maalesef suyumuz yok. Arazilerimiz kurumak üzere” dedi. Ali Gürsoy ise “20-25 günden beri suyumuz akmıyor. Masraflarımız zaten çok girdimiz çok. Trakya’da tırtırla uğraşıyorlar, doğuda tırtılla uğraşıyorlar, biz de burada susuzluktan sıkışıyoruz' diye konuştu.

22 Temmuz 2022
Osmaniye'de Su Sıkıntısı Yaşayan Çiftçiler: "'bir Karış Ekmedik Yer Bırakmayın' Dediler, Ektik Ancak Sulayamıyoruz"

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde tarlalarını eken çiftçiler, su sıkıntısı yaşıyor. Çiftçi Halit Güler,  Çiftçi Nihat Örtlek, “Tarım Bakanımız diyor ki ‘Ekilmedik bir karış yer kalmasın’. Bir karış değil biz dört parmak yer bırakmadık ama maalesef suyumuz yok. Arazilerimiz kurumak üzere” dedi. Ali Gürsoy ise “20-25 günden beri suyumuz akmıyor. Masraflarımız zaten çok girdimiz çok. Trakya’da tırtırla uğraşıyorlar, doğuda tırtılla uğraşıyorlar, biz de burada susuzluktan sıkışıyoruz' diye konuştu.

Filiz Kerestecioğlu'ndan Bakan Kirişci'ye: "Şırnak'taki Ağaç Kesimleri Hangi Planlamaya Göre ve Ne Amaçla Yapılmaktadır?"

HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’ye “Şırnak’taki ağaç kesimleri hangi planlamaya göre ve ne amaçla yapılmaktadır? Ormanlık alan oranının 7 aylık sürede yüzde 44’ten yüzde 36’ya düşmesine yol açacak ölçüde ağaç kesimi, ormanlarda yetişmekte olan fidanları, keza dikili yaş ve kuru ağaçları kesmeyi, sökmeyi, boğmayı ve yaralamayı yasaklayan 6831 sayılı Orman Kanunu’nun 14/A ve 14/B bentlerine göre suç değil midir” diye sordu.

Aynı uçuruma ikinci kez devrilen sürücü bu kez can verdi

Osmaniye'nin Sumbas ilçesinde kontrolden çıkıp, uçuruma devrilen otomobilin sürücüsü Ercan Şimşekçi, hayatını kaybetti. Şimşekçi'nin daha önce de aynı bölgede kaza yaptığı ve yaralandığı öğrenildi.

Kars haberleri... Mısır susuz kaldı verim yarıya düştü

Kars haberine göre Mısır susuz kaldı verim yarıya düştü Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde ekiminden hasat dönemine kadar 6 defa sulanması gereken mısır tarlalarını 3 defa sulayan çiftçiler, koçanların büyümemesinden dert yandıOSMANİYE Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde ekiminden hasat dönemine kadar 6 defa sulanması...

22 Temmuz 2022
Mısır susuz kaldı, verim yarıya düştü

Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde ekiminden hasat dönemine kadar 6 defa sulanması gereken mısır tarlalarını 3 defa sulayan çiftçiler, koçanların büyümemesinden dert yandı.

Osmaniye haber! Trendyol, bahçe ve balkon ürünleri alışveriş trendlerini açıkladı

Osmaniye haberlerine göre Trendyol, ev ve iş yerlerinin bahçelerinde, balkonlarında tercih edilen mobilya, aydınlatma ve aksesuarlarla ilgili alışveriş trendlerini açıkladı.

22 Temmuz 2022
Motosiklet çalan şüpheli yakalandı

Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde motosiklet çalan şüpheli yakalandı.

Son dakika haberi... 1 ay önce yara almadan kurtulmuştu, aynı yerde yaptığı kazada hayatını kaybetti

Son dakika haberine göre 1 ay önce yara almadan kurtulmuştu, aynı yerde yaptığı kazada hayatını kaybetti Osmaniye'nin Sumbas ilçesinde otomobilin uçuruma yuvarlanması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti.

21 Temmuz 2022
1 ay önce yara almadan kurtulmuştu, aynı yerde yaptığı kazada hayatını kaybetti

Osmaniye'nin Sumbas ilçesinde otomobilin uçuruma yuvarlanması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti.

Osmaniye'de uçuruma devrilen otomobilin sürücüsü yaşamını yitirdi

Osmaniye'nin Sumbas ilçesinde uçuruma yuvarlanan otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti.