DOĞAKA ve ATSO İşbirliğinde Bölgemiz Gıda Sektörü

-

DOĞAKA ve ATSO İşbirliğinde Bölgemiz Gıda Sektörü Suudi Arabistan SAUDİ AGROFOOD 2016 Uluslararası Gıda Fuarında Temsil Ediliyor. Ajansımız fuar

DOĞAKA ve ATSO İşbirliğinde Bölgemiz Gıda Sektörü
DOĞAKA ve ATSO İşbirliğinde Bölgemiz Gıda SektörüDOĞAKA ve ATSO İşbirliğinde, Bölgemiz Gıda Sektörü, Suudi Arabistan SAUDİ AGROFOOD 2016 Uluslararası Gıda Fuarı’nda Temsil Ediliyor.

Ajansımız fuar katılım desteğiyle, bölgemiz gıda/tarım firmaları 2-5 Ekim 2016 tarihleri arasında, Suudi Arabistan Riyad Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan SAUDİ AGRO FOOD 2016 Uluslararası Gıda Fuarı’nda bölgemizde üretilen gıda ve tarım ürünlerini tanıtarak bölgemiz kalkınmasına destek vermektedir.

SAUDİ AGROFOOD 2016 Uluslararası Gıda Fuarı; gıda/tarım sektöründe Dünya'da ve Ortadoğu’da ihracata yönelik yeni Pazar oluşturma ekseninde önemli bir uluslararası gıda fuarı olarak, bölgemiz firmalarına ürünlerini ve markalarını tanıtma, yeni satış/ pazarlama ve bayilik fırsatlarıyla tanışma, ikili ticari işbirliği anlaşmaları yapabilme amacıyla düzenlenmekte olup, 2015 yılında 20,895 yerel, 2,488 bölgesel ve 1,493 kişi olmak üzere 24,876 kişi tarafından ziyaret edilmiş ve yine aynı fuarda 2015 yılında; Avustralya, Bahreyn, Belçika, Brezilya, Kanada, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Endonezya, Ürdün, Kore, Lübnan, Meksika, Fas, Pakistan, Polonya, Rusya, Slovenya, Güney Afrika, ,İspanya, Tunus, İngiltere, Amerika ülkeleri ziyaretçi ve katılımcı olarak bulunmuşlardır.

Bu yıl, Hatay ve TR63 Bölgesi diğer illeri Kahramanmaraş ve Osmaniye illerinde gıda/tarım sektöründe hizmet vermekte olan firmalarımızdan 120 m2 lik fuar alanında bölgemizden toplamda 11 firma ile söz konusu fuara Ajansımız bünyesinde katılım sağlanacaktır.

Zeytin/ Zeytinyağı, kuruyemiş, yer fıstığı işlemeli ürünlerinden, draje şekerleme, süt ve süt ürünlerine, kırmız et/ beyaz et ürünleri, yumurta, un, bakliyat, hububat ürünlerinden, çikolata/ dondurma, bitkisel yağ, margarin, baharat, salça, yaş-kuru meyve/ sebze ve su ürünleri ile ambalajlı su ve meşrubat/ kahve/ çay firmalarına kadar geniş katılımcı profiline sahip olan söz konusu fuarda, bölgemiz firmaları standlarını ziyaret etmek isteyen tüm gıda/ tarım sektörü ihracat yetkililerini, bölgemiz firmalarının aşağıdaki fuar alanında belirtilmekte olan standlarına davet etmekten memnuniyet duyarız.

Uluslararası kamuoyuna ve bölgemizde gıda/tarım sektöründe üretim yapmakta ve faaliyet göstermekte olan temsilcilerimize saygıyla duyurulur.

http://www.dogaka.gov.tr/haber-detay.asp?M=1&Medya=guncel-haberler&H=2463&Haber=dogaka-ve-atso-isbirliginde-bolgemiz-gida-sektoru-suudi-arabistan-saudi-agrofood-2016-uluslararasi-gida-fuarinda-temsil-ediliyor
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları
Görüş Bildir