DOĞAKA Koordinasyonunda Hazırlanan Projeye Avrupa

-

DOĞAKA Koordinasyonunda Hazırlanan Projeye Avrupa Birliğinden Destek Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı koordinasyonunda Osmaniye Gelişim Derneği ve Hatay
DOĞAKA Koordinasyonunda Hazırlanan Projeye Avrupa Birliğinden Destek

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı koordinasyonunda, Osmaniye Gelişim Derneği ve Hatay Erzin Kadın Dayanışma Derneği ortaklığı ile DEZAVANTAJLI KİŞİLERİN SOSYAL ENTEGRASYONU İLE İSTİHDAM EDİLEBİLİRLİKLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ” hibe programı kapsamında hazırlanarak sunulmuş olan Avrupa Birliği Hibe Projesi kabul edilmiş olup, hibe destek sözleşmesi Ankara’da düzenlenen törende, DOĞAKA Genel Sekreteri Sayın Onur YILDIZ ile sözleşme makamı olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Daire Başkanlığı yetkilileri arasında imzalanmıştır.

İmza töreninin açılış konuşmasını yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye'nin misafir ettiği 3 milyona yakın Suriyelinin dezavantajlı durumda olduğunu vurgulayarak, dünyanın farklı bölgelerinde farklı insanların, yaşanan çatışma ve yoksulluklar nedeniyle dezavantajlı duruma düştüğüne dikkat çekti. Sn. Müezzinoğlu, "Yönetici vicdanını kanatması gereken bir süreci yaşıyoruz. Karınca kararınca, yaraya merhem olsun diye projeleri hayata geçiriyoruz. Bugün imzalayacağımız hibe programıyla 145 projeye destek olacağız. Onların istihdamına, onların eğitimine, onların insanca ve vicdana sığacak koşullarda yaşamasına katkı sağlayacak adımları atacağız." diyerek sözlerine devam etti.

AB Delegasyonu Maslahatgüzarı Sayın Bela Szombati, müzisyen Sayın Serkan Çağrı ve çok sayıda davetlinin katıldığı imza töreninde ayrıca "İnsana Odaklan - Değişimi Yansıt" isimli fotoğraf yarışmasında dereceye giren eserlerin sahiplerine ödülleri Sayın Bakan Müezzinoğlu ve Sayın Maslahatgüzar Szombati tarafından verildi.

Dezavantajlı kesimlerin istihdamına yönelik meslek kursları ve bilinçlendirme faaliyetlerinin yer aldığı ve bütçesinin %90’ı söz konusu program kapsamında hibe olarak finanse edilecek olan projenin bölgemiz için hayırlı olmasını temenni ederek, uluslararası hibe programının nihai yararlanıcılar için beklenen sonuçları getirmesini dileriz.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları
Görüş Bildir