DOĞAKA Desteğiyle Bölgemiz Turizm Sektörünün Temsil

-

DOĞAKA Desteğiyle Bölgemiz Turizm Sektörünün Temsil Edileceği EMİTT 2017 Uluslararası Turizm Fuarı Ön Hazırlık Toplantısı Hatayda Düzenlendi.

DOĞAKA Desteğiyle Bölgemiz Turizm Sektörünün Temsil
DOĞAKA Desteğiyle Bölgemiz Turizm Sektörünün TemsilDOĞAKA Desteğiyle Bölgemiz Turizm Sektörünün Temsil Edileceği EMİTT 2017 Uluslararası Turizm Fuarı Ön Hazırlık Toplantısı Hatay’da Düzenlendi.

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), 26-29 Ocak 2017 tarihleri arasında TÜYAP İstanbul Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan 21’inci EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm Fuarı’na bölgemiz turizm sektörü firmaları, zanaatkârları ve illerimiz protokolü ile çıkarma yapmaya hazırlanıyor.

Bölgemiz illerinin kültürünü, tarihini ve turizmini uluslararası arenaya taşımak adına, DOĞAKA desteği ve koordinasyonu ile bölgemiz illerinin 7. kez EMITT fuarına taşınacağı söz konusu fuarda, iller holü olarak da bilinen 12. holde fuara katılım gerçekleştirilecektir.

Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerimizin kültürel öğeleri ve turistik değerlerinin tanıtılacağı Ajansımız stand alanımızda, bölgemiz firmalarına fuar alanı ve stand konstrüksiyon desteği verilerken, bölgemizin tanıtım materyallerinin hazırlanması konusunda da destek verilmesi planlanarak bölgemiz turizm sektörünün kalkınmasına katkı sağlanması hedeflenmektedir.

Söz konusu fuar hazırlıkları kapsamında, 29 Kasım 2016 Salı Günü Hatay’da, DOĞAKA Hatay Merkez Toplantı Salonu’nda, Ajansımız Kurumsal Koordinasyon, Dış İlişkiler ve Tanıtım Birimi koordinasyonunda, Hatay Kültür ve Turizm İl Müdürü Sayın Hüsnü IŞIKGÖR’ün, Kahramanmaraş Kültür ve Turizm İl Müdürü Sayın Seydihan KÜÇÜKDAĞLI’nın, Osmaniye Kültür ve Turizm İl Müdürü Sayın Garip YIL’ın, fuar stand konstrüksiyon yetkilileri ile diğer katılımcıların katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir.

Toplantı kapsamında, bölgemizin etkin ve verimli tanıtılmasına yönelik kararlar alınarak, proje ve hazırlık faaliyetleri tamamlanmıştır. Bölgemiz illerinin kültürü, tarihi ve turistik değerlerinin konsept olarak işleneceği “DOĞAKA İlleri Standı” ile bölgemiz değerlerinin dünyanın dört bir yanından söz konusu fuara gelecek olan turizm profesyonellerine tanıtılması hedeflenmektedir. 26-29 Ocak 2017 tarihleri arasında, TÜYAP İstanbul/ Büyükçekmece Uluslararası Fuar Merkezi’nde, Hatay’ın coğrafi işaretli ürünü “Künefesi” ve diğer yöresel lezzetleri, Kahramanmaraş’ın dondurması ve el sanatları ve Osmaniye’nin Yer fıstığı ve Karatepe Kilimleri dokumacıları gibi çok kıymetli zanaatkârları ile kültürel ve turizm tanıtımının yapılacağı DOĞAKA Standlarına turizm sektör ilgililerini ve tüm halkımızı şimdiden davet etmekten onur duyarız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları
Görüş Bildir