DOĞAKA ATM DUBAİ 2017 Uluslararası Turizm Fuarında

-

DOĞAKA ATM DUBAİ 2017 Uluslararası Turizm Fuarında Bölgemiz Turizmini Tanıttı Arabian Travel Market Dubai 2017 Uluslararası Turizm Fuarı 24-27 Nisan
DOĞAKA, ATM DUBAİ 2017 Uluslararası Turizm Fuarı’nda Bölgemiz Turizmini Tanıttı

Arabian Travel Market Dubai 2017 Uluslararası Turizm Fuarı, 24-27 Nisan 2017 tarihleri arasında, Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde, 42 bin metrekare alanı kapsayan toplamda 12 Holde, 2500’ü aşkın turizm sektörü temsilcisi kurum/kuruluşun katılımlarıyla kapılarını turizm sektörü ilgililerine açtı.

ATM DUBAİ 2017 Uluslararası Turizm Fuarı, Dubai, Arabian Travel Market 2017 Birleşik Arap Emirlikleri- UAE Devlet Başkan Yardımcısı ve Dubai Başbakanı Seyh Mohammed bin Rashid Al Maktoum tarafından açıldı. Fuarın açılış gününde, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığımız Sayın Müsteşarımız Ömer ARISOY beraberinde bir heyet ile ziyaret etmiş olup, fuar günleri kapsamında, Ortadoğu pazarının nabzını her yıl Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde yer alan en büyük turizm buluşması olan ATM DUBAİ 2017 Uluslararası Turizm Fuarı’nda, 7 bini aşkın turizm sektörü ticari alım heyetinin fuarda seyahat acenteleri ve oteller başta olmak üzere tüm katılımcılar ile ticari alım heyetleri ile birebir görüşmeler yapma fırsatı bulmuşlardır.

Ajansımızın faaliyet göstermekte olduğu Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerimiz Kültür ve Turizm Müdürlükleri tarafından iletilen tanıtım ve bilgilendirme dokümanlarının ziyaretçilerimize tanıtıldığı söz konusu Ortadoğu’nun en büyük turizm fuarı ATM DUBAİ 2017’de, Ülkemiz milli katılım organizasyonu bünyesinde, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı da 800 m2’lik stant içerisinde yer alarak ülkemiz ve Doğu Akdeniz Bölgemizi en etkin şekilde tanıtma fırsatı bulmuştur.

Ajansımız standını fuar süresince, Azerbaycan, Pakistan, Hindistan, Nepal, Suudi Arabistan, Dubai, Gürcistan, Özbekistan, Birleşik Arap Emirlikleri, İtalya, İspanya gibi ülkelerden gelen turizm sektörü ilgilileri ziyaret ederken, bölgemiz illerinin doğal güzellikleri ve tarihi dokusu hakkında bilgilendirme yapılmış ve illerimiz turizm sektörü tanıtım ve bilgilendirme kurumsal yayınları da ziyaretçilerimize dağıtılmıştır.

150 ÜLKEDEN KATILIMCI

ATM 2016, 40 bin profesyonelin buluşarak 2.5 milyar dolarlık iş yaptığı bir fuar olduğu bilgisi fuar yetkililerince paylaşılırken, Ortadoğu ve Körfez Bölgesi’nin en büyük fuarı olan ATM 2017’de 150 ülkeden, 65 ulusal pavyon ve 100’den fazla yeni katılımcı yer almakta olup, bu yıl 2 bin 600 katılımcının yer aldığı fuara, 30 bini aşkın ziyaretçinin gelmesi beklenmektedir.

ATM’nin Fuar Müdür Yardımcısı Simon Press “Dubai Expo 2020 için ATM 2017 bizim önümüzü görmemizi sağlayacak göstergedir. Dubai’de 160 bin otel odası bulunuyor ve 5 milyon ziyaretçinin 6 ay sürecek etkinliğe katılması bekleniyor. Bu etkinlik UAE ve GCC ülkelerine büyük bir ekonomik hareket getirecektir. ATM 2017, MENA bölgesi turizm ekonomisi için büyük bir göstergedir. ATM 2016, 40 bin profesyonelin buluşarak 2.5 milyar dolarlık iş yaptığı bir fuar olmuştu” sözlerini eklemiştir.

ATM DUBAİ 2017 Uluslararası Turizm Fuarı’nda aynı zamanda, Dünya Turizm Örgütü- UNWTO, ILTM Arabia panelleri ve Helal Turizm Zirvesi de gerçekleştirilmiştir.

Ülkemizden birçok otel ve seyahat acentesi de, fuarı gezmek ve ikili ilişkiler kurmak için Dubai’ye gelerek Türkiye’nin turizm sektöründeki önemini bir kez daha vurgulama imkânı bulmuşlardır. Basında yer alan açıklamalara göre, Birleşik Arap Emirlikleri yetkilileri ATM Fuarı ile bölge turizminin giderek büyüdüğünü belirtirken “2026 yılında hedefimiz 236 Milyar Dolar” olduğu belirtilmiştir.

Başta ülkemiz ve özelde bölgemiz illerinin turizmini ve iş birliği yaptığı turizm sektörü paydaşlarının temsil edildiği ATM DUBAİ 2017 Uluslararası turizm Fuarı 8’inci Holde Ajansımıza fuar süresince değerli katkılarını sunan T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkililerimiz ve DUBAİ Kültür ve Tanıtma Ataşeliğimiz olmak üzere, “Turkey Home” Milli Standındaki DOĞAKA standımızda bölgemiz illerinin kültürel değerlerini ve turistik öğelerini öğrenmek üzere standımıza ziyaret eden tüm turizm sektörü ilgililerimize teşekkür ederiz. Bölgemiz turizm sektörüne yön verme konusunda büyük önem taşıyan söz konusu fuara önümüzdeki yıllarda daha etkin katılmanın uygun olacağını değerlendirilmektedir.
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları
Görüş Bildir