Ajansımız ve ATSO İşbirliğinde Düzenlenen Olivtech 2017

-

Ajansımız ve ATSO İşbirliğinde Düzenlenen Olivtech 2017 Uluslararası Zeytin Zeytinyağı Süt ve Süt Ürünleri Fuarına Bölgemiz Çıkarma Yaptı
Ajansımız ve ATSO İşbirliğinde Düzenlenen Olivtech 2017 Uluslararası Zeytin, Zeytinyağı, Süt ve Süt Ürünleri Fuarı’na Bölgemiz Çıkarma Yaptı

Ajansımız Antakya Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde, 26-29 Nisan 2017 tarihlerinde, İzmir İZFAŞ Uluslararası Fuar Alanı’nda “Gurme İzmir: OLIVTECH 2017 Uluslararası Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı” nda Hatay ilimizden 13 ve Kahramanmaraş ilimizden 3 firma olmak üzere toplamda 16 firmanın katılımları ile bölgemiz gıda ve tarım sektörünü tanıtmıştır.

Sektörün Tek İhtisas Fuarı

Sektöründeki tek ihtisas fuarları olan Ekoloji İzmir ile Olivtech, bu yıl "Gurme İzmir" başlığı altında, yerli yabancı tüm sektör temsilcilerini İzmir'de buluşturdu. Mevcut ürün yelpazesi süt, süt ürünleri, fermente ürünler ve teknolojileri ile daha da zenginleşti. "Gurme İzmir" Olivtech Fuarı'da zeytin, zeytinyağı, süt ve süt ürünleri, fermente ürünler, fidan, tohum, gübre, şişe, kasa, bidon ambalaj, üretim teknolojileri, saklama üniteleri ve gıda analiz laboratuvarları; "Gurme İzmir" Ekoloji İzmir Fuarı'nda ise sertifikalı organik ürünler ile kontrol ve sertifikasyon kuruluşları fuarın katılmcıları arasındaki yerlerini almıştır.

Ürün grubuna zeytin ve zeytinyağının yanı sıra süt, süt ürünleri, fermente ürünler ve şarabı da ekleyerek büyüyen Gurme İzmir-7. Olivtech Fuarı, bu yıl Libya ve İtalya'dan dokuz yabancı firmanın da aralarında bulunduğu 336 firmayı bir araya getirmiş olup; geçen yıl İtalya ve Hindistan'dan 6 yabancı katılımcının stant açtığı fuarda, 12 ilden 248 yerli katılımcı yer almıştı. Türkiye'yi ulusal ve uluslararası alanda temsil eden tek sertifikalı fuar olan Gurme İzmir- 8. Ekoloji İzmir ise bu yıl 25 il ve üç ülkeden toplam 124 katılımcıyı ziyaretçiyle buluşturmuştur. Organik tekstil, kozmetik, oyuncak, kontrol ve sertifikasyon kuruluşları ile laboratuvarlar ve sivil toplum kuruluşlarının yer alacağı fuara geçtiğimiz yıl 22 ilden 113 firma katılım sağlamıştı.

Açılış töreni İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Aziz KOCAOĞLU ve K.K.T.C. Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Sayın Nazım ÇAVUŞOĞLU'nun konuşmalarıyla başlayan fuar Libya ve İtalya'dan 9 yabancı firmanın da aralarında bulunduğu Olivtech, 7. Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı 336 firmayı bir araya getirmiş olup, DOĞAKA olarak Hatay ve Kahramanmaraş illerimizden zeytin, zeytinyağı, süt ve süt ürünleri üreticisi 17 firmamızla fuarda ürünlerimiz tanıtılmıştır.

Bölgemiz firmalarının fuar katılımlarına destek vermek amacıyla Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hikmet ÇİNÇİN, DOĞAKA Hatay Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Sayın Cenk ÖZBAYKAL’ın katılımcı firmalarımız stantlarını ziyaretleri ile söz konusu fuarda, bölgemizden katılım sağlayan üreticilerimizin ihracat kapasitelerini artırmalarının büyük önem taşıdığı ve bölgemiz kalkınmasındaki önemi vurgulanmıştır.

Fuar’da tüm stantları gezen ATSO Başkanı Hikmet ÇİNÇİN, “Bu Fuar’da, ilimizin zeytin ve zeytinyağı sektöründe ne kadar ilerlediğini görme fırsatı bulduklarını. ATSO olarak, markalaşma konusundaki çalışmaların karşılığını bulmamız ve Hatay’a ait ürünlerin fuarda yoğun ilgi görmesinin mutlu edici olduğunu belirtmiştir.

Bölgemiz gıda sektöründeki zeytin, zeytinyağı, süt ve süt ürünleri üretici firmalarının uluslararası platforma taşınarak küresel ticari işbirliklerinin yapılması amacıyla katılım sağlanan söz konusu fuarda, Hatay ilimiz fuarın “Partner İl”i olarak yer alırken, Doğu Akdeniz Bölgemiz ise Partner Bölge olarak sektör ilgililerine ev sahipliği yapmıştır.

Fuar günleri süresince, fuar alanı yer kira bedeli, stand konstrüksiyon tasarım, kiralama ve tefrişat giderleri, catering ve her il adına birer hostes planlanması gibi maliyetleri Ajansımız koordinasyonunda sağlanmış olup, ATSO tarafından katılımcıların konaklama ve tanıtım maliyetlerine katkıda bulunulmuştur.
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları
Görüş Bildir