Ajansımız Arabian Travel Market ATM DUBAİ 2017

-

Ajansımız Arabian Travel Market ATM DUBAİ 2017 Uluslararası Turizm Fuarında Bölgemiz Turizmini Tanıtıyor ATM Dubai 2017 Turizm Fuarı 24 Nisan 2017
Ajansımız, Arabian Travel Market (ATM DUBAİ) 2017 Uluslararası Turizm Fuarı’nda Bölgemiz Turizmini Tanıtıyor

ATM Dubai 2017 Turizm Fuarı, 24 Nisan 2017 tarihinde Dubai World Trade Center’da, toplamda 12 Holde, 42 bin metrekare alanda, 2500’ü aşkın kuruluşun katılımlarıyla kapılarını turizm sektörü ilgililerine açtı.

Ülkemiz milli katılımı bünyesinde, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı da 800 m2 lik standı ile yer almakta olup, Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerimizin kültürel öğeleri, tarihi ve turisik değerlerinin tanıtılması amacıyla Ajansımız standı da milli katılım organizasyonu yerinde DOĞAKA standı ile yerini almıştır.

Ortadoğu pazarının nabzını her yıl Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde tutan söz konusu Ortadoğu’nun en büyük Turizm platformunda, 24- 27 Nisan 2017 tarihleri arasında 7 bini aşkın turizm sektörü ticari alım heyetinin fuarda katılımcılar ile b2b görüşmeler yapmak üzere ATM Buyers Club (Ticari Alım Heyetlerine) kayıt olduğu bildirilmiştir.

Fuarın açılış gününde, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığımız Sayın Müsteşarımız Ömer ARISOY beraberinde bir heyet ile ziyaret etmiş olup sektörün uluslararası her platformda da yanında olduklarını vurgulamışlardır.

Ajansımız standını, fuarın ilk gününde, Azerbaycan, Pakistan, Hindistan, Nepal, Suudi Arabistan, Dubai, Gürcistan, Özbekistan gibi ülkelerden gelen turizm sektörü ilgilileri ziyaret ederken, bölgemiz illerinin doğal güzellikleri ve tarihi dokusu hakkında bilgilendirme yapılmış ve illerimiz turizm sektörü tanıtım ve bilgilendirme kurumsal yayınları da ziyaretçilerimize dağıtılmıştır.

ATM DUBAİ 2017 Uluslararası Turizm Fuarı’nda aynı zamanda, Dünya Turizm Örgütü- UNWTO, ILTM Arabia panelleri ve Helal Turizm Zirvesi yapılacaktır.

Ülkemizden birçok otel ve seyahat acentesi de, fuarı gezmek ve ikili ilişkiler kurmak için Dubai’ye gelerek Türkiye’nin turizm sektöründeki önemini bir kez daha vurgulama imkânı bulmuşlarıdır.

Birleşik Arap Emirlikleri yetkilileri ATM Fuarı ile bölge turizminin giderek büyüdüğünü belirtirken “2026 yılında hedefimiz 236 Milyar Dolar” açıklamalarında bulunmuşlardır.

150 ÜLKEDEN KATILIMCI

ATM 2016, 40 bin profesyonelin buluşarak 2.5 milyar dolarlık iş yaptığı bir fuar olduğu bilgisi fuar yetkililerince paylaşılırken, Ortadoğu ve Körfez Bölgesi’nin en büyük fuarı olan ATM 2017’de 150 ülkeden, 65 ulusal pavyon ve 100’den fazla yeni katılımcı yer almakta olup, bu yıl 2 bin 600 katılımcının yer aldığı fuara, 30 bini aşkın ziyaretçinin gelmesi beklenmektedir.

Başta ülkemiz ve özelde bölgemiz illerinin turizmini ve iş birliği yaptığı turizm sektörü paydaşlarının temsil edildiği ATM DUBAİ 2017 Uluslararası turizm Fuarı 8’inci Holde yer alan “Turkey Home” Milli Standındaki DOĞAKA standımıza turizm sektörü ilgililerimizi davet etmekten onur duyarız.
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları
Görüş Bildir