56ncısı Düzenlenen Aymod 2016 Uluslararası Ayakkabı Yaz

-

56ncısı Düzenlenen Aymod 2016 Uluslararası Ayakkabı Yaz Modası Fuarında Doğaka Desteğiyle Firmalarımız Bölgemizi Temsil Etti. Bu yıl 56ncısı
56’ncısı Düzenlenen Aymod 2016 Uluslararası Ayakkabı Yaz Modası Fuarı’nda Doğaka Desteğiyle Firmalarımız Bölgemizi Temsil Etti.

Bu yıl 56’ncısı düzenlenen dünyanın üçüncü büyük ayakkabıcılık fuarı olan Uluslararası Ayakkabı Yaz Modası Fuarı 2016 (AYMOD) 26-29 Eylül 2016 tarihleri arasında İstanbul CNR EXPO Uluslararası Fuar Merkezi’nde dünyanın dört bir yanından gelen ayakkabı sektörü temsilcileri ile düzenlendi.

Ayakkabı sektörünün küresel buluşması Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı (AYMOD), CNR EXPO Yeşilköy’de 26-29 Eylül tarihleri arasında düzenlenmiştir. Kendi kulvarında dünyanın ikinci büyük fuarı olan AYMOD’da, klasikten moderne, babetten çizmeye, çantadan, cüzdana, bavula ve kemere kadar her kesime hitap eden ürünler sergilenmiştir. Ayakkabı sektöründe teknoloji, moda ve tasarımın yakından takip edilmesine imkân sağlayan AYMOD’da, bin 500’e yakın marka önümüzdeki yılın ilkbahar-yaz ayakkabı ve saraciye modellerini ilk kez sektör profesyonelleri ile buluşturmuştur.

Güney Afrika’dan milli katılım

Ayakkabı ve saraciye modasına yön veren dünyaca ünlü markaların katılımcı olarak yer alacağı AYMOD, 60 bin metrekare alanda gerçekleştirilmiştir. Güney Afrika, AYMOD Fuarı’na 12 ayakkabı firması ile milli katılım göstermiştir. Almanya Ayakkabı ve Deri Ürünleri Derneğini temsilen; kıdemli danışman Elisaveta Gomann da fuarı ziyaret ederek, sektördeki deneyimlerini, fuar katılımcıları ile paylaşmıştır.

60 bin sektör profesyoneli

Yerli ve yabancı 60 bin sektör profesyonelinin hedeflendiği fuar, CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık organizasyonu ile Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD), Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme Eğitim Vakfı (TASEV), Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu (TUAF), İstanbul Ayakkabı Esnafı Sanatkarlar Odası (İASEO), DOĞAKA ve KOSGEB desteğiyle düzenlenmiştir.

Bu yıl açılış töreninin gerçekleştirilmediği 60.000 m2'lik alanda 60 ülkeden 50.000'in üzerinde ziyaretçinin katılım sağlamasının beklendiği söz konusu fuarın açılışı 26 Eylül 2016 Pazartesi günü yapılmış olup, Ajansımız Hatay ili ayakkabıcılık sektörünü temsilen 8 üretici firma ile İstanbul CNR EXPO Uluslararası Fuar Alanı 2’nci Holde toplamda 346 m2 lik alanda katılım sağlanmıştır.

Söz konusu fuarın ilk gününde, İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Birliği Başkanı Sayın Faik YILMAZ, İstanbul Ayakkabıcılar Odası Başkanı Sayın Mehmet KARAMAN tarafından ajansımız ve bölgemiz firmaları standlarına ziyaret düzenlenmiştir. Fuarın üçüncü günü ise Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Hikmet ÇİNÇİN VE Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Birliği Başkanı Sayın Abdulkadir TEKSÖZ tarafından firmalarımız ve Ajansımız standları ziyaret edilmiş ve bölgemiz firmalarına fuarın hayırlı geçmesi temennileri iletilmiştir.

56. AYMOD Uluslararası Ayakkabı Yaz Modası Fuarı’nda NR Expo Fuar Merkezinde 2 No’lu Hol'de Hatay ilimizden Ajansımız desteği ile katılan 8 firmamız Modda Ayakkabı, Konur Ayakkabı, Cattim Ayakkabı, Fastwalk Ayakkabı, Modder Ayakakabı, Antik Ayakkabı, ORANTES Ayakkabı ve Finisaj Ayakkabı olup yanı sıra 4 No’lu Hol’de de ayrıyeten 4 Hatay Ayakkabı firmamız söz konusu fuardaki yerlerini alarak bölgemizi temsil etmişlerdir.

Önümüzdeki yılın ilkbahar-yaz ayakkabı ve saraciye modellerinin sergilendiği AYMOD’da; Saraciye Sanayicileri Derneği ile yapılan iş birliği neticesinde ilk kez ‘Saraciyeciler Sokağı/Özel Bölümü’ oluşturulmuştur.. Sektörün önde gelen firmalarının oluşturacağı bu özel bölümde 2017 çanta, bavul, cüzdan ve kemer modelleri ile modası sergilenmiştir. Yerli ve yabancı ayakkabı toptancılarıyla ticari bağlantılar kuran ayakkabı imalatçı bölgemiz firmaları, söz konusu fuara gelecek sene tekrar katılmak istediklerini ifade ettiler.
Sosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları
Görüş Bildir