Osmaniye Haber

osmaniye son dakika güncel haberler yer almaktadır.


Çatışma Ortasında Kalan Esnaf Başından Vuruldu

OSMANİYE'nin Kadirli ilçesinde iki grup arasında çıkan silahlı çatışmanın ortasında kalan esnaf, başından vurularak ağır yaralandı.

09 Ocak 2019

Osmaniye'de Uyuşturucu Operasyonu: 22 Gözaltı

Osmaniye'de düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 22 kişi gözaltına alındı.

08 Ocak 2019

Osmaniye'de Fener Alayı

Osmaniye'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 97'nci yıldönümü etkinlikleri kapsamında fener alayı düzenlendi.

08 Ocak 2019

Osmaniye'de 80 Bin Paket Yer Fıstığı Dağıtıldı

Osmaniye'yi Uluslararası Tanıtma Derneği, kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı kutlamaları kapsamında bu yıl ikincisi yapılan 'Fıstık Günleri'nde 80 gram ve 80 bin paket Osmaniye fıstığı dağıtıldı.

08 Ocak 2019

Başkan Kara, Kurtarma Çalışmalarını Yerinde Takip ...

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, geçtiğimiz hafta sonu yoğun kar yağışı nedeniyle Zorkun'da araçları içerisinde mahsur kalan vatandaşlara ulaşılarak yolun ulaşıma açıldığını söyledi.

07 Ocak 2019

Osmaniye'de "Bilek Güreşi Bölge Şampiyonası" Yapıldı

Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Osmaniye İl Temsilciliği tarafından 'Bilek Güreşi Bölge Şampiyonası' düzenlendi.

07 Ocak 2019

Marmaris'in Yükseklerine 2 Yıl Sonra Kar Yağdı

MUĞLA'nın Marmaris ilçesinin yüksek kesimlerine, 2 yıl aradan sonra kar yağdı.

07 Ocak 2019

Şehitler Sabah Namazında Yadedildi

Osmaniye'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 97'nci yıl dönümü etkinlikleri kapsamında tüm şehitler dualarla anıldı.

07 Ocak 2019

Bilek Güreşi Bölge Şampiyonası Yapıldı

Osmaniye Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu ve Osmaniye Bilek Güreşi İl Temsilciliği tarafından Bilek Güreşi Bölge Şampiyonası düzenlendi.

07 Ocak 2019

Kadirli'de Zeugma ile Eş Değer Eserler Gün Yüzüne ...

OSMANİYE'nin Kadirli ilçesinde bir inşaat firmasının temel kazısı sırasında Roma dönemine ait olduğu düşünülen insan ve hayvan figürleri bulunan mozaiklerin Zeugma'da bulunan tarihi eserlerle eş değerde olduğu bildirildi.

07 Ocak 2019

Binlerce Yıllık Mozaikte Turp Figürü

Osmaniye'nin turp üretimiyle bilinen ilçesi Kadirli'de inşaat kazısı sırasında bulunan ve 1. veya 2. yüzyıla tarihlenen taban mozaiklerinin birinde turp figürüne rastlandı.

07 Ocak 2019

El Birliğiyle Okulu Daha Renkli Hale Getirdiler

Osmaniye İl Genel Meclisi İlkokulu ve Ortaokulu öğretmen ile öğrencileri daha renkli bir ortamda eğitim imkanı sağlanması amacıyla okul bahçesinde çeşitli geleneksel oyunların oynanabileceği oyun alanı oluşturup, koridor duvarlarına ise fen ve kimya gibi derslerde gördükleri konuları...

07 Ocak 2019

Osmaniye'de, Ekili Tarım Arazileri Sular Altında

OSMANİYE'nin Kadirli ilçesinde 4 gündür süren sağanak nedeniyle buğday, ıspanak ve turp ekili binlerce dönüm tarım arazisi, sular altında kaldı.

06 Ocak 2019

7 Ocak Kurtuluş Kupası Satranç Turnuvası Sonuçlandı

Osmaniye'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 97.yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen 7 Ocak Kurtuluş Kupası Satranç Turnuvası sonuçlandı.

06 Ocak 2019

Sağanak Su Baskınlarına Neden Oldu

Osmaniye'de 4 gündür etkili olan sağanak nedeniyle bazı ekili arazileri su bastı, su dolan ahırlardaki küçükbaş hayvanlar telef oldu.

06 Ocak 2019

Kar Görmeye Giden Vatandaşlar Araçlarıyla Mahsur Kaldı

Osmaniye'de merkeze bağlı Zorkun Yaylası'na kar görmek için giden ve dönüş yolunda yoğun kar yağışı nedeniyle mahsur kalan 100'e yakın araç ve içerisindeki yolcular AFAD ekiplerinin 4 saat süren çalışması sonucu kurtarıldı.

06 Ocak 2019

Kar Görmeye Giden Vatandaşlar Zorkun Yaylası'nda Mahsur ...

Kar görmeye giden vatandaşlar Zorkun Yaylası'nda mahsur kaldı Zorkun Yaylası'nda yoğun kar yağışı nedeniyle mahsur kalan araçları AFAD ekipleri kurtardıOSMANİYE - Osmaniye'de merkeze bağlı Zorkun Yaylası'na kar görmek için giden ve dönüş yolunda yoğun kar yağışı nedeniyle mahsur kalan 100'e...

06 Ocak 2019

Durmuşoğlu'ndan Osmaniye'ye Yeni Hastane Müjdesi

AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Osmaniye'de yapılacak olan 600 yataklı yeni devlet hastanesinin yapım ihalesinin şubat ayı içinde gerçekleştirileceğini söyledi.

06 Ocak 2019

18 Yaşındaki Fatih Mehmet Şaka Kurbanı Oldu

18 yaşındaki Fatih Mehmet şaka kurbanı oldu Osmaniye'de arkadaşı şaka olsun diye aniden gaza basınca, oturduğu otomobilin bagajından düşen genç hayatını kaybettiOSMANİYE - Osmaniye'de arkadaşlarıyla birlikte otomobilin bagaj kapağına oturan, diğer arkadaşının da şaka amaçlı birden gaza...

06 Ocak 2019

Osmaniye Yolcu Otobüsünde Uyuşturucu Ele Geçirildi

Yolcu otobüsünde uyuşturucu ele geçirildiOsmaniye'de durdurulan yolcu otobüsünde 10,3 kilogram esrar ele geçirildi.

05 Ocak 2019
Görüş Bildir