Osmaniye Haber

osmaniye son dakika güncel haberler yer almaktadır.

(OSMANİYE Koyun otlatırken üzerine yıldırım düşen vatandaş yaralandı

(OSMANİYE Koyun otlatırken üzerine yıldırım düşen vatandaş yaralandıOSMANİYE Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde koyun otlatırken üzerine yıldırım düşen vatandaş yaralandı.

23 Mayıs 2022
Okul Sporları Küçükler Tenis Türkiye Birinciliği müsabakaları Malatya'da başladı

Türkiye Okul Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Küçükler Tenis Türkiye Birinciliği müsabakaları Malatya'da başladı.

23 Mayıs 2022
Osmaniye'deki Altyapı Çalışmasında Bir İşçi Göçük Altında Kaldı

Osmaniye'de yürütülen bir yol çalışması sırasında göçük meydana geldi. Göçük altında kalan bir işçi, AFAD ve itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı ve hastaneye kaldırıldı. İşçinin hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi.

23 Mayıs 2022
Göçük altında kalan işçi kurtarıldı

Osmaniye'de altyapı çalışması sırasında meydana gelen göçükte toprak altında kalan işçi kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

23 Mayıs 2022
Osmaniye'de toprak kayması sonucu bir işçi göçük altında kaldı

Osmaniye'de toprak kayması sonucu bir işçi göçük altında kaldı Kurtarma ekiplerinin yaklaşık 2 saatlik çalışması sonunda yaralı işçi bulunduğu yerden iş makinesi yardımıyla çıkartıldı Osmaniye'de yağmur suyu drenaj boru hattında çalışan bir işçi toprak kayması sonucu göçük altında kaldı.

23 Mayıs 2022
Yumurtanın üzerindeki şekilleri gören adam panikledi: Korkup oğlumu çağırdım

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde tavuk yetiştiriciliği yapan Osman Çeribaş, kümeste gördüğü bir yumurta nedeniyle panikledi. Yumurtayı göktaşı zannederek oğlunu çağıran Çeribaş, 'Oğlum geldi. Ben yumurta zannetmiyordum. Meğer yumurtaymış' ifadelerini kullandı. Çeribaş'ın yumurtayı, üzerindeki şekiller yüzünden göktaşına benzettiği öğrenildi.

23 Mayıs 2022
Osmaniye'de göçük altında kalan işçi yaralandı

Osmaniye'de yağmur suyu drenaj boru hattında çalışan bir işçi toprak kayması sonucu göçük altında kaldı.

23 Mayıs 2022
Osmaniye'de göçük altında kalan işçi kurtarıldı

Osmaniye'de altyapı çalışması sırasında meydana gelen göçükte toprak altında kalan işçi kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

23 Mayıs 2022
Kümeste tavuğun altındaki yumurtayı gören adam panikledi: Korkup oğlumu çağırdım

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde tavuk yetiştiriciliği yapan Osman Çeribaş, kümeste gördüğü bir yumurta nedeniyle panikledi. Yumurtayı göktaşı zannederek oğlunu çağıran Çeribaş, 'Oğlum geldi. Ben yumurta zannetmiyordum. Meğer yumurtaymış' ifadelerini kullandı.

23 Mayıs 2022
Batı Karadeniz ve Doğu Akdeniz'de kuvvetli sağanak uyarısı

Batı Karadeniz ve Doğu Akdeniz'de öğle saatlerinden itibaren kuvvetli gök gürültülü sağanak etkili olacak.

23 Mayıs 2022
Yumurtayı göktaşı zanetti, panikledi

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde kümeste beslediği tavuğunun yumurtasını göktaşı zanneden 80 yaşındaki yaşlı adam 'Korktum kaçtım, oğlumu çağırdım' dedi.

23 Mayıs 2022
Osmaniye'de göçük altında kalan işçiyi kurtarmak için çalışma başlatıldı

Osmaniye'de altyapı çalışması sırasında meydana gelen göçükte toprak altında kalan işçi için kurtarma çalışması başlatıldı.

23 Mayıs 2022
Barajlardaki korkutan kuraklığın yerini masmavi sular aldı

Osmaniye'de geçen yıl mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığından nasibini alan Aslantaş ve Mehmetli barajlarındaki korkutan kuraklık manzarası kış boyunca etkili olan yağışlar nedeniyle yerini masmavi sulara bıraktı.

23 Mayıs 2022
Üzerinden 29 yıl geçti, 33 askerin acısı hala geçmedi

- Üzerinden 29 yıl geçti, 33 askerin acısı hala geçmedi Bingöl-Elazığ kara yolunda 24 Mayıs 1993'te usta birliklerine giden silahsız 33 askerin terör örgütü PKK mensupları tarafından pusuya düşürülüp şehit edilmesi, 29 yıldır hafızalardan silinmedi.

23 Mayıs 2022
Son Dakika: Korona vaka sayıları binin altına düştü! 3 gün üst üste binin altında kalırsa toplu taşımada maske zorunluluğu kalkacak

Son dakika: Koronavirüsle mücadele kapsamında toplu taşıma ve sağlık kuruluşlarında uygulanan maske zorunluğunun kaldırılması için vaka sayılarının 1000'in altına düşmesi bekleniyordu. Bakan Koca, sevindiren haberi sosyal medya hesabından verdi. Koca, yaptığı açıklamada 'Vaka sayısı 1.000'in altına düştü. Vefat sayımız ise 5 oldu. Vaka sayısı üç gün üst üste binin altında gerçekleştiğinde, maske kullanımı toplu taşımada da zorunlu değil serbest olacak.' ifadelerini kullandı.

23 Mayıs 2022
Osmaniye'de otomobilin dereye düşmesi sonucu 2 kişi yaralandı

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde dereye düşen otomobilde bulunan 2 kişi yaralandı.

23 Mayıs 2022
Koronavirüste 22 Mayıs tablosu açıklandı: 905 yeni vaka tespit edildi, 5 kişi vefat etti

Türkiye'de son 24 saatte 118 bin 852 Kovid-19 testi yapıldı, 905 kişinin testi pozitif çıktı, 5 kişi yaşamını yitirdi.

22 Mayıs 2022
Son Dakika: Koronavirüste vaka sayıları binin altına düştü! 3 gün üst üste binin altında kalırsa toplu taşımada maske zorunluluğu kalkacak

Son dakika: Koronavirüsle mücadele kapsamında toplu taşıma ve sağlık kuruluşlarında uygulanan maske zorunluğunun kaldırılması için vaka sayılarının 1000'in altında düşmesi bekleniyordu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sevindiren haberi sosyal medya hesabından verdi. Koca, yaptığı açıklamada 'Vaka sayısı 1.000'in altına düştü. Vefat sayımız ise 5 oldu. Vaka sayısı üç gün üst üste binin altında gerçekleştiğinde, maske kullanımı toplu taşımada da zorunlu değil serbest olacak.' ifadelerini kullandı.

22 Mayıs 2022
Korona virüste günlük vaka sayısı binin altına düştü

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 5 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 905 yeni vakanın olduğunu açıkladı.

22 Mayıs 2022
Koronavirüste Bugün: 5 Kişi Hayatını Kaybetti; 905 Kişi Pozitif Çıktı

Sağlık Bakanlığı’nın 22 Mayıs’a ilişkin koronavirüs verilerine göre; son 24 saat içerisinde yapılan 118 bin 852 testten 905’i pozitif çıktı. Virüs nedeniyle 5 kişi daha hayatını kaybetti. İyileşen hasta sayısı 1019 olarak açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Vaka sayısı 905. Uzun süredir beklediğimiz gün geldi. Vaka sayısı binin altına düştü. Vefat sayımız ise 5. Vaka sayısı üç gün üst üste binin altında gerçekleştiğinde, maske kullanımı toplu taşımada da zorunlu değil serbest olacak. Daha düşük sayıların haberini vermek dileğiyle” dedi.

22 Mayıs 2022