Osmaniye Haber

osmaniye son dakika güncel haberler yer almaktadır.


Nesli tükenmekte olan Türk semenderi Kadirli'de görüntülendi

OSMANİYE'nin Kadirli ilçesinde, nesli tükenmekte olan Türk semenderi görüntülendi.

12 Haziran 2019

OOSB’nin genişlemesi bekleniyor

Osmaniye'nin Toprakkale ilçesinde 700 hektar alanda faaliyet gösteren ve 141 adet sanayi parselinin tümü dolu olan Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi'nde yaklaşık 200 yatırımcı OOSB'nin genişlemesini bekliyor.

11 Haziran 2019

Baba oğul şampiyonalara birlikte hazırlanıyor

Osmaniye'de yaşayan Avrupa Powerlifting Şampiyonası ikincisi Yavuz Demircioğlu, evinin bodrum katında kendi imkanlarıyla hazırladığı spor salonunda 16 yaşındaki oğlu Ali ile şampiyonalara hazırlanıyor.

10 Haziran 2019

OSMANİYE Doğasever, susuz kalan kaplumbağayla suyunu ...

Doğasever, susuz kalan kaplumbağayla suyunu paylaştıOSMANİYELİ doğasever Dilfiruz Serap Gökçek, susuzluktan bitkin düşen kaplumbağanın imdadına yetişerek kendi suyunu kaplumbağaya içirdi.

10 Haziran 2019

OSMANİYE Miniklerden 'Önce katlıyoruz, sonra besliyoruz' ...

Miniklerden 'Önce katlıyoruz, sonra besliyoruz' projesiOsmaniye'de ilkokul öğrencileri, 'Önce katlıyoruz, sonra besliyoruz' projesi kapsamında, kağıttan yaptıkları hayvan figürlerini kuru mama ile takas edip, sokak hayvanlarını besledi.

09 Haziran 2019

Miniklerden 'Önce katlıyoruz, sonra besliyoruz' projesi

OSMANİYE'de ilkokul öğrencileri, 'Önce katlıyoruz, sonra besliyoruz' projesi kapsamında, kağıttan yaptıkları hayvan figürlerini kuru mama ile takas edip, sokak hayvanlarını besledi.

09 Haziran 2019

Yenişehir'e millet kıraathanesi

Bursa'nın Yenişehir ilçesine millet kıraathanesi açıldı.

08 Haziran 2019

Adanalı kebapçı, oğlunun düğününde 60 metrelik kebap ...

ADANA'da kaburga etinin 'zırh' diye tabir edilen büyük bıçakla çekilmesinin ardından boruda pişirilmesiyle hazırlanan metrelik Adana boru kebabının mucidi Yaşar Aydın, oğlunun düğününde 60 metre uzunluğunda kebap yaparak, davetlilere ikram etti.

08 Haziran 2019

Mars'ın şifresi Karatepe'de çözülüyor

Mars'ın şifresi Karatepe'de çözülüyor Osmaniye'de bulunan Hitit Karatepe harabelerinden etkilenen NASA Mars Proje Başkanı, Mars'ta bulunan bir kratere Karatepe adını verdi Mars'ta hayat olduğuna dair ilk bilgiler 2004 yılından bu yana Karatepe kraterinden geliyorOSMANİYE - NASA Mars Proje...

06 Haziran 2019

Osmaniye'de otomobil takla attı: 5 yaralı

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobilin takla atarak tarlaya devrilmesi sonucu 5 kişi yaralandı.

06 Haziran 2019

25 yıldır hatim duası yapıp mezarlıkta bayramlaşıyorlar

Osmaniye'de babaannesini kaybeden Mahmut Deveci'nin her Ramazan Bayramı'nda mezarlıkta başlattığı hatim duası geleneği 25 yıldır sürüyor.

05 Haziran 2019

Mersin, Osmaniye ve Hatay'da bayram namazı

Mersin, Osmaniye ve Hatay'da çok sayıda vatandaş, Ramazan Bayramı'nın ilk gününde bayram namazını kılmak için camilere akın etti.

04 Haziran 2019

Bayram öncesi şehitlik ziyaretleri

Osmaniye'de Ramazan Bayramı öncesi şehitlikler ziyaret edildi, dualar okunup şehit mezarlarına karanfil bırakıldı.

03 Haziran 2019

İki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 1'i ağır 4 yaralı

OSMANİYE'nin Toprakkale ilçesinde, iki otomobilin kafa kafaya çarpışması sonucu 1'i ağır 4 kişi yaralandı.

03 Haziran 2019

OSMANİYE Motosiklet yayaya çarptı 2 yaralı

Motosiklet yayaya çarptı 2 yaralıOsmaniye'de seyir halindeki motosiklet, yol kenarında yürüyen yaya çarptı, kazada iki kişi yaralandı.

03 Haziran 2019

Osmaniye'de Ebabil kuşu bulundu

Osmaniye'de Ebabil kuşu bulundu Yusuf Türkmenoğlu spor salonunda bulduğu kuşu beslemek için sahiplendi Türkmenoğlu: 'Yaptığım araştırmada bu kuşlar ömürleri boyunca sadece bir kez yere inerlermiş.

03 Haziran 2019

Osmaniye'de esrarını halen koruyan ebabil kuşu bulundu

Dünyanın en nadir görülen kuşlarından olan ve kendine has özellikleriyle halen esrarını koruyan, Kur'an-ı Kerim'de de adı geçen ebabil kuşu Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde bulundu.

03 Haziran 2019

Osmaniye bayram namazı saat kaçta? 2019 il il bayram ...

Osmaniye bayram namazı saat kaçta? 2019 Ramazan Bayramı öncesi vatandaşlarımız bayram namazı saat kaçta, bayram namazı nasıl kılınır ve bayram namazı kaç rekattır gibi soruların cevaplarını arıyor. Diyanetin açıkladığı 2019 Ramazan bayramı namazı saatleri haberimizde. İşte Osmaniye bayram namazı saati ve il il bayram namazı saatleri...

03 Haziran 2019

Yeniden yapılan muhtarlık seçimini kadın aday kazandı

OSMANİYE'nin Kadirli ilçesine bağlı Koçlu Köyü'nde 31 Mart'ta yapılan muhtarlık seçiminin iptal edilmesinin ardından bugün yenilenen seçimi Fatma Kadıoğlu kazandı.

02 Haziran 2019

Muhtar adaylarının yakınları arasında arbede

Osmaniye Kadirli ilçesi Koçlu köyünde 31 Mart'ta iptal edilen muhtarlık seçimleri için oy kullanma işlemi tamamlandı.

02 Haziran 2019
Görüş Bildir